• 08:39

  • 1401-03-12

  • کد خبر: 36288

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بنیاد بین‌المللی آذربایجان را فعال می‌کنیم/ مقبره الشعرا سامان می یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت: بنیاد بین‌المللی آذربایجان را فعال می‌کنیم.

به گزارش آناج، محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه تبریز به همراه رییس جمهور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: معتقدم آذربایجان با ظرفیت های فرهنگی کم نظیری که دارد هم در حوزه مسایل فرهنگی برای داخل استان و هم برای حوزه پیرامونی اش به شدت مستعد برنامه ریزی است.

وی با بیان اینکه من احکام هیات امنا را قبل از سفر امضا کرده ام، خاطرنشان کرد: ما در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی موضوع فعال سازی بنیاد آذربایجان را به عنوان یک بنیاد ملی و بین المللی پیگیری و در این سفر تدوین می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دوره جدید با هدف دیپلماسی فرهنگی در منطقه به دنبال فعال سازی بنیاد ملی آذربایجان هستیم.

وی در مورد تکمیل مقبره الشعرا تبریز نیز اظهار کرد: برای تکمیل مقبره الشعرا از سفر قبلی بودجه ای را اختصاص دادیم و در سفر رییس جمهور هم هر قدر نیاز باشد، تامین می شود و امسال قصد سامان دادن به این مجموعه بزرگ فرهنگی و هنری را داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به همراه رییس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده است امروز مهمان مردم شهرستان های مراغه و عجب شیر است.

رییس جمهور در قالب بیست و دومین سفر استانی ساعتی پیش با استقبال نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی وارد فرودگاه شهید مدنی تبریز شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.