• 17:14

  • 1401-02-31

  • کد خبر: 35201

در باب حاشیه‌سازی‌های یک عکاس ورزشی؛

وقتی کرم از خود درخت است/ «اصولی» که زیرپا گذاشته شده!

عکاس ورزشی تبریز با اقدام ناشایست خود در اتفاقات دیدار تراکتور و پرسپولیس رسما آتش‌بیار معرکه شده است.

گروه ورزشی آناج: شاید بهترین وصفی که برای قشر زحمت‌کش عکاسان باید به کار برد این عبارت باشد که «کار دنیا بر “عکس” است!» و تصویری که یک عکاس از یک منظره، اتفاق یا رویداد منعکس می‌کند، بسیار تاثیرگذارتر از خبری است که مخابره می‌شود یا به قول همان ضرب‌المثل معروف که می‌گوید: شنیدن کی بود مانند دیدن.

اما در میان این قشر تلاشگر که علیرغم تمامی مشکلات و نامهربانی‌ها و سختی کارشان بخصوص در عرصه خبر و حوزه ورزش که در سرما و گرما همواره کوشیده‌اند تا رویدادهای ورزشی را با هنر خود به تصویر بکشند، حضور برخی افراد طالب شهرت که جز با دیده شدن به هر شکل و عنوانی، این میل و هوس‌شان ارضا نمی‌شود، در قالب عکاس رسانه‌ای بین دیگر زحمت‌کشان این عرصه گاها برای کسانی که شناختی با جزئیات از مسائل ندارند، باعث ایجاد سوء تفاهم درمورد این قشر هنرمند می‌شود و به نوعی هر رفتاری را پای همه می‌نویسند.

یکی از این افراد عکاس‌نما، عکاس ورزشی در تبریز است که در روزهای گذشته در بازی تراکتور مقابل پرسپولیس حاشیه‌ساز شده است. این فرد شطرنجی! در بحبوحه اتفاقات و حواشی ناتمام دیدار جنجالی ورزشگاه یادگار امام ره تبریز با حرکات نامناسب خود در کنار زمین رسما آتش بیار معرکه شده است.

اقدام دور از شان این عکاس در جریان برگزاری دیدار تراکتور و پرسپولیس که نوعی بی‌احترامی به قشر پرتلاش و مظلوم اصحاب رسانه قلمداد می‌شود، ذهینت فضای ناامن در ورزشگاه را جلوه داده است و خوراک رسانه‌هایی شده‌ که به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود اتفاقات این دیدار هستند.

اما این اقدام ناشایست عکاس فوق‌الذکر ادامه سریال حاشیه‌سازی‌های او علیه فوتبال آذربایجان و تبریز است جایی که گفته می‌شود نزدیکی او به برخی بازیکنان و ایجاد روابط ناسالم موجب شده تا مسیر فوتبالی این بازیکنان به بیراهه کشیده شود و تیم تراکتور را هم از این روابط متضرر کرده است!

رضا شکاری و سعید واسعی، دو نمونه بارز از این بازیکنان هستند. بازیکنانی که به عنوان شاه‌ماهی نقل‌وانتقالات به تراکتور پیوستند اما تحت تاثیر همگردی با این فرد با افت بسیار شدید مواجه شدند؛ از رفتارهای نامتعارف و انواع و اقسام حواشی که این دو ستاره را در تراکتور به یک بازیکن درجه چندمی تبدیل کرد.

مورد دیگری که برای حواشی این عکاس تبریزی می‌توان ذکر کرد، اتفاقات تمرین اخیر تیم تراکتور است که با حضور تماشاگر برگزار شد و وی با شدیدترین واکنش‌ها از سوی هواداران مورد عتاب قرار گرفت. در این تمرین و در اتفاقی کم سابقه هواداران از لحظه شروع تا انتهای تمرین علیه او شعار داده و خواستار اخراجش از محل تمرین شدند تا جایی که وی مجبور شد پشت نیمکت تیم از انظار مخفی شود.

نکته عجیب‌تر اما این است که با وجود حاشیه‌سازی‌های پیاپی این عکاس و حساسیت‌هایی که در مورد ارتباطات او با برخی از بازیکنان بوجود آمده است، باشگاه تراکتور تاکنون هیچ اقدامی در راستای جلوگیری از بروز این حواشی به عمل نیاورده و بطور مشخص در تمرینی که اشاره شد می‌توانست برای کاهش حواشی عذر این فرد را از حضور در کنار تیم بخواهد!

این درحالی است که وی پیش‌تر در فصل گذشته در جریان برگزاری دیدار ماشین‌سازی و پرسپولیس در تبریز نیز با کار غیرحرفه‌‌ای خود و فیلمبرداری از اتفاقات بازی حاشیه‌ساز شد و معلوم نیست که چرا اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان به عنوان متولی در قبال این کارهای ناشایست و تکرار آن، روزه سکوت گرفته و مانع از حضور این افراد در ورزشگاه نمی‌شوند؟

انتظار می‌رود تا مسئولان روابط عمومی هیات فوتبال استان با رصد قضایا و لاقل بعد از حواشی دیدار فصل گذشته ماشین‌سازی باید در صدور کارت‌های خبری دقت بیشتری به خرج بدهند تا دیگر شاهد حضور چنین افرادی و اقدامات ناشایست در فضای میادین ورزشی نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.