• 08:03

  • 1401-02-31

  • کد خبر: 35141

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

اصلاح یارانه‌ها جلوی قاچاق کالاهای اساسی را می‌گیرد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها از سوی دولت، گفت: این طرح علاوه بر جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی، موجب کاهش وابستگی معیشت مردم به دلار نیز می‌شود.

به گزارش آناج، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با حمایت از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها، اظهار کرد: از مسوولان استان به ویژه استاندار آذربایجان‌شرقی، فرماندار تبریز و نهادهای نظارتی، امنیتی،صمت و جهادکشاورزی که این روزها تلاش کردند، تشکر ویژه دارم چراکه در این روزهای توزیع یارانه‌ها همه چیز را به خوبی مدیریت کردند.

وی با اشاره به اجرای طرح اقتصادی در کشور گفت: رمز موفقیت این طرح وفور کالاهای اساسی در بازار است؛ از این‌رو دولتیان باید بدانند که اگر می‌خواهند این طرح موفق باشد باید کالاهای اساسی در جامعه و بازار به وفور باشد وگرنه کنترل قیمت‌ها از دست می‌رود.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: تب و تاب‌ روزهای اول در برخی از کالاها برطرف شده است ولی همچنان مشکلاتی در رابطه با نانوایی‌ها دیده می‌شود که به عنایت بیشتر نیاز است؛ مخصوصا نانوایی‌های آزادپز باید آرد بیشتری بگیرند .

امام جمعه تبریز با تاکید بر درستی و ضرورت اجرای این طرح، گفت: علت این کار این بود که کسی نتواند پول یارانه را برای امر دیگر صرف کند و هیچ خارجی و قاچاقچی دیگر نمی‌تواند از حق ملت برای خود کاخ درست کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با قدردانی از صبر و شجاعت مردم خاطرنشان کرد: مردم استان با زمان‌شناسی و هوشمندی تمام اجازه ندادند تا ضد انقلاب از تبلیغات سوءاستفاده کنند و با هوشمندی تمام دولت را همراهی کردند.

وی با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان اقتصادی با این طرح پایان قاچاق کالاهای اساسی را در پیش خواهیم داشت، افزود: با این طرح نیازهای اساسی کشور با کمترین وابستگی به دلار تامین خواهد شد و پایان اختلال در افزایش پایه پولی و سود سازی در بازار سرمایه رقم می‌خورد.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به برخی اخبار و رویدادهای هفته گذشته به خصوص سفر گزارشگر سازمان ملل به ایران، اظهار کرد: سفر گزارشگر سازمان ملل برای بررسی اقدامات و بیان واقعیت نقض حقوق بشر به دلیل اعمال تحریم‌های یک طرفه ضدایرانی است.

وی همچنین با اشاره به دستگیری سه شهروند ایرانی به ادعای مشارکت در برنامه‌ریزی در حمله به بلژیک، گفت: این اقدام هم قطعه‌ای دیگر از پازل دشمنان است به طوریکه دادگاه این سه شهروند را با بهانه مشارکت با اسد الله اسدی دیپلمات ایرانی در اتریش که یک سال پیش به اتهام واهی به ۲۰ سال حبس متهم شده، دستگیر کرده است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: این اقدام برخی کشورهای غربی برای ایجاد امواج ایران هراسی است که به حول و قوه الهی نخواهند توانست به اهداف خود برسند.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، گفت: این روز را هیچ وقت نمی‌توان فراموش کرد به طوریکه آینده برای جوانان است؛ از این رو جوانان باید تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را با عزت حفط کنند و به قول رهبر معظم انقلاب ما خرمشهرها پیش رو داریم که شاید جنگ نظامی نباشد ولی سخت‌تر از جنگ سخت است.

حجت الاسلام آل‌هاشم همچنین با اشاره به روز ارتباطات و  روابط عمومی ها خاطرنشان کرد: روابط عمومی چشم و چراغ یک اداره است و امیدواریم مسوولان به روابط عمومی خود بیشتر توجه کنند زیرا روابط عمومی جدای از سایر تشکیلات است و می‌تواند در بطن جامعه حضور داشته و مشکلات را به گوش مدیران می‌رساند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر جدی شمردن تذکر رهبر معظم انقلاب مبنی بر جوان سازی و ازدیاد جمعیت با بیان اینکه صدای پیر شدن جمعیت  ایران به گوش می‌رسد، افزود: مسوولان ادارات، نهادها یک‌ برنامه تشویقی بگذارند و برای کارمندهایی که فرزندآوری می‌کنند، تشویقی دهند.

وی با تاکید بر افزایش جمعیت کشور، گفت: جمعیت جوان کشور در حال کاهش است و می‌ترسم به جایی برسیم که علاجی نداشته باشد.

حجت الاسلام آل‌هاشم در پایان با بیان اینکه در سال ۹۹ میزان موالید کشور به کمترین میزان در ۱۰۰ سال اخیر رسیده است، افزود: این یک خطر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.