• 14:46

  • 1401-02-24

  • کد خبر: 34536

نماینده میانه: دولت درصدد رساندن یارانه ارز ترجیحی به دست مردم است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارز ترجیحی مبلغ ۲۵۰ هزار میلیارد تومان را به جیب دلالان و منفعت طلبان سرازیر کرد، گفت: دولت فعلی جرات و جسارت به خرج داد تا این یارانه به دست مردم برسد.

به گزارش آناج، مهدی اسماعیلی در روستای کهریز میانه اظهار کرد: با تدبیر دولت؛ همکاری مجلس و صبر مردم التهاب بازار کاهش یافته و به ثبات خواهد رسید.

وی از حمایت جدی مجلس از دامداران و تامین نهاده های دامی خبر داد و این امر را به نفع شهرستان خواند.

اسماعیلی با بیان اینکه ۳۰ هزار نفر در شهرستان میانه به کار کشاورزی و باغداری مشغولند و ۱۷۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی در شهرستان وجود دارد، گفت: تولید ۲۰۰ هزار تن سیب باکیفیت؛ ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برنج را نیازمند تامین آب لازم دانست و اولویت ما بعنوان نماینده مردم تامین آب کشاورزی و شرب مورد نیاز منطقه است.

وی پایاب سد آیدوغموش و سد شهریار و سد گرمی چای را از طرح های ناقص چندین ساله در شهرستان عنوان کرد و تکمیل این سدها را قدم بزرگی در راستای توسعه و رونق کشاورزی منطقه و تامین آب شرب با کیفیت در میانه و روستاهای مسیر برشمرد و گفت: از وزیر نیرو دعوت خواهیم کرد تا به میانه آمده و از نزدیک؛ مشکلات سدهای شهرستان و دیگر مسائل حوزه آب را بررسی و پیگیری لازم را اعمال کنند.

نماینده مردم میانه از طی مراحل اداری و مشخص شدن سرمایه گذار برای طرح چهاربانده کردن ۵۵ کیلومتر از راه میانه- سرچم پس از سالها جهت تامین امنیت جاده ای خبر داد.

وی دلیل تعویق در اجرای پروژه مذکور را تزریق قطره چکانی اعتبارات خواند و گفت: طرح میانه – سرچم نیازمند ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که از سوی سرمایه گذار مربوطه هزینه خواهد شد.

مرتضی حسینی دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه ۱۲۸ روستای شهرستان از راه مناسب در حد شن ریزی نیز برخوردار نیستند، احداث راه برای این روستاها را نیازمند هشت هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

وی از آغاز پروژه چهاربانده سرچم- میانه تا یک ماه آتی بنا بر قول مساعد وزیر راه خبرداد.

حسینی با اشاره به اقدامات مهم در جهت موانع زدایی و اصلاح ساختار مدیریتی در مجتمع فولاد میانه، این اقدامات را سبب توسعه و اشتغال هر چه بیشتر در این مجتمع عنوان کرد.

وی اظهار کرد: با تغییرات مدیریتی و تقویت آن تنها به دنبال حفظ بیت المال و امانت موجود؛ فعالتر کردن مجتمع و افزایش اشتغال و توسعه هستیم که در نهایت به نفع شهرستان و رونق اقتصاد منطقه است.

معاون سیاسی؛ اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه، بازگو کردن دستاوردها و خدمات نظام و دولت را سبب قوت قلب؛ ایجاد روحیه امید و دلگرمی در بین مردم عنوان کرد.

فرید قشلاقیبا بیان اینکه مردم از بی عدالتی و عدم خدمت رسانی ناامید و افسرده می شوند، گفت: وقتی عدالت در جامعه حاکم بوده و امور عمرانی به موقع و به جا انجام شود و مسوولین پاسخگوی مردم در برابر مسائل و مشکلات باشند و در جهت رفع آنها بکوشند، مردم به طور قطع قدردان نظام و دولت و پشتیبان همیشگی آن خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.