• 14:57

  • 1401-02-22

  • کد خبر: 34325

رئیس سازمان صمت استان در گفت‌وگو با آناج:

کمبودی نداریم، مردم نگران نباشند/ این طرح سفره مردم را بزرگ می‌کند نه کوچک

پرنیان گفت: پرداخت ارز ترجیحی رانتی را به وجود آورده بود هم دلالان از آن منتفع می‌شدند و هم پرمصرفان از آن بهره می‌بردند اما با این طرح سفره مردم بزرگتر خواهد شد نه کوچکتر.

صابر پرنیان در گفت‌وگو با آناج در خصوص نگرانی مردم درباره افزایش قیمت و کمبود کالا اظهار داشت: از بابت فراوانی کالا چه کالای اساسی و چه غیراساسی در کشور و استان نگرانی وجود ندارد و تمهیدات اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: بعضا رفتار هیجانی و یا نگرانی باعث برخی کمبودهای مقطعی می‌شود مانند آنچه که در بحث ماکارونی در هفته قبل پیش آمد و تقاضای مازادی وجود داشت اما در حال حاضر ماکارونی خریداری ندارد.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در تامین مواد اولیه صنابع هم مشکلی وجود ندارد، گفت: امروز روغن خام مورد نیازها کارخانه‌ها در اختیار آنان قرار گرفت تا به زودی روغن مایع و جامد به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ارز ترجیحی حذف نشده بلکه از حلقه اول به حلقه آخر یعنی مردم پرداخت می‌شود، ابراز داشت: پرداخت ارز ترجیحی رانتی را به وجود آورده بود هم دلالان از آن منتفع می‌شدند و هم پرمصرفان از آن بهره می‌بردند اما با این طرح سفره مردم بزرگتر خواهد شد نه کوچکتر.

پرنیان ادامه داد: در حال حاضر به جز روغن خوراکی، مرغ، تخم مرغ و برخی لبنیات افزایش قیمتی نخواهیم داشت اما با توجه به اینکه صنایع دیگر از این مواد استفاده می‌کنند افزایش قیمت آنها نیازمند مصوبه است.

وی با بیان اینکه تعداد بازرسان برای برخورد با گرانفروشی و احتکار افزایش یافته است، توضیح داد: به شدت با واحدهای صنفی متخلف برخورد خواهیم کرد و تمام تلاشمان برای این است تا مردم نگران نباشند.

رئیس سازمان صمت استان تصریح کرد: در حوزه نان اصلا مشکلی وجود ندارد و سهمیه آرد نانوایی‌هایی که در مسیر پرتردد قرار دارند را افزایش می‌دهیم و 180 نانوایی آزادپز را اگر در مسیرهای شلوغ باشند تلاش می‌کنیم تا سهمیه دولتی برای آنها بگیریم با این حال از مردم به دلیل صف‌های شلوغ در دو هفته گذشته عذرخواهی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به گفته کارشناسان طرح دولت باید بسیار زودتر اجرا می‌شد، ابراز داشت: پیش از این طرح ثروتمندان بیشتر از فقرا از یارانه برخورد بودند اما در طرح فعلی عدالت رعایت خواهد شد.

پرنیان با اشاره به تلاش برای افزایش ظرفیت تولید در استان گفت: سرمایه گذاری های بسیار خوبی در استان داریم تا در حوزه روغن خوراکی، شکر و مرغ کاملا خودکفا شویم و حتی به استان‌های دیگر صادر کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.