• 12:37

  • 1401-02-22

  • کد خبر: 34302

فرماندار تبریز در گفت‌و‌گو با آناج مطرح کرد:

قیمت آزاد نان به نفع شهروندان و نانوایان است

فرماندار تبریز گفت: فعالان حوزه نان به خوبی می دانند که قیمت نان باید تک نرخی و آزاد باشد، چرا که هم به نفع شهروندان و هم به نفع نانوایی ها است.

علی جعفری آذر در گفت‌و‌گو با آناج، با بیان این که برخی تصمیمات درست می تواند برای سالیان متوالی موجبات پیشرفت کشور باشد، اظهارداشت: در دولت دهم هدفمندی یارانه ها در حوزه آرد و نان یکی از همین تصمیمات بود که محقق شده و خیر و برکات زیادی برای جامعه به همراه داشت، اما متاسفانه در فواصل بعدی رها شد.

 

فرماندار تبریز با بیان این که در استان ما ماهانه حدود 43 هزار تن آرد توزیع می شود، ادامه داد: در تبریز نیز 16 هزار تن آرد به نانوایی ها توزیع می شود که در 3 نرخ نوع اول، نوع دوم و نوع سوم به ترتیب از حدود 40 تا 60 هزار تومان قیمت گذاری شده اند.

 

 

وی ادامه داد: فعالان حوزه نان به خوبی می دانند که قیمت نان باید تک نرخی و آزاد باشد، چرا که هم به نفع شهروندان و هم به نفع نانوایی ها است و تنها دست سودجویان قطع می شود، البته ما دولتمردان نیز باید با هماهنگی بیشتر عمل کنیم.

 

جعفری آذر با بابیان این که در تبریز حدود ۶۰ اکیپ جهت بازرسی از نانوایی ها ساماندهی شده اند، گفت: این اکیپ ها روزانه حدودا از 1000 نانوایی بازرسی می کنند که بعضا این بازرسی ها در چند نوبت از روز در یک نانوایی صورت میگیرد تا تخلفی صورت نگیرد.

 

وی با تاکید بر این که مقدمات و نحوه اقدامات روشنگری شود، تصریح کرد: باید سالهای گذشته زیرساخت های الکترونیکی برای نظارت دقیق تر مهیا میشد، در حال حاضر هیچ کمبودی در تهیه آرد و دیگر اقلام نداریم و ارد سهمیه ای نانوایی ها نه تنها کم نشده بلکه گفتیم تا در ساعات شب نیز به پخت خود ادامه دهند و حتی تعطیلی یک روز در هفته نانوایی ها نیز حذف شده است.

 

فرماندار تبریز گفت: بیشتر این فضای ایجاد شده از التهاب آفرینی های فضای مجازی نشات می گیرد که باید با ورود عالمانه آن را خنثی کرد، دولت با این تصمیمات درست دست رانت خواران و سرمایه داران را از این حوزه کوتاه خواهد نمود.

 

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.