• 19:54

  • 1401-02-20

  • کد خبر: 34254

رئیس سازمان صمت استان مطرح کرد:

نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی

بزرگترین طرح نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش آناج، صابر پرنیان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار داشت: طرح ویژه نظارتی در قالب 50 اکیپ در تبریز و 40 اکیپ در شهرستان های استان با پشتیبانی بیش از 200 نفر از کارشناسان سازمان های صمت، تعزیرات حکومتی، شرکت شهرکهای صنعتی و اتاق اصناف استان از صبح امروز شروع شده است.

وی با بیان این که هدف طرح بزرگ ویژه نظارتی کنترل مراکز عمده توزیع، انبارها و شرکت های پخش و در واقع گلوگاه های مهم توزیع کالاهای اساسی و مهم است، ادامه داد: طبق هماهنگی های انجام شده، قضات تعزیرات حکومتی نیز در کنار بازرسان حاضر بوده و در صورت مشاهده تخلف، بلافاصله تشکیل پرونده در محل صورت می گیرد.

پرنیان تصریح کرد: عرضه نکردن کالاهای اساسی در هریک از واحدهای صنفی موجود در حلقه زنجیره تامین ، توزیع و عرضه احتکار محسوب می شود.
وی پرنیان با اشاره به اینکه پیش از این موضوعات مرتبط با تخلفات صنفی به همه شرکتهای پخش و فروشگاه های زنجیره ای اعلام شده است؛ اظهار داشت: بهره مندی از سامانه های جامع تجارت و انبار و مراکز نگهداری کالا ملاک عمل بازرسان در این طرح نظارتی ویژه خواهد بود .
رئیس سازمان صمت استان خاطرنشان کرد: ضروری است هر یک از واحدهای صنفی اعم از بنکداران و خرده فروشان نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت و دریافت کد نقش اقدام کنند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.