• 09:50

  • 1401-02-11

  • کد خبر: 33606

«قربانی» سوءمدیریت در لبه پرتگاه؛

ماشین‌سازی، داغی که بر دل نشسته

تیم قدیمی فوتبال آذربایجان فقط یک بند انگشت تا سقوط به دسته پایین‌تر فاصله دارد و خطر انحلالش نیز دور از ذهن نیست.

گروه ورزشی آناج/ حامد حاجی‌محمدی: خزان برای سبز قدیمی شمالغرب کشور از فصل گذشته که این تیم در لیگ برتر بود آغاز شده و حال با گذشت بیش از یک سال نه تنها قصد رخت بربستن از این باشگاه کهن تبریزی را ندارد، که آنقدر ریشه دوانده که حتی انشای سوگنامه‌ای در وصف و شرح آن نیز به سختی ممکن است.

اواخر فصل گذشته بود که سبزقباهای تبریزی پس از بی توجهی‌های محمدرضا زنوزی در نهایت به فردی ناشناخته در فوتبال به نام یونس قربانی واگذار شد. مالکی که بیشتر از رتق و فتق امور علاقه به صحبت با رسانه‌ها و قرار گرفتن پشت میکروفون‌ها داشت و هیچ فرصتی را در این زمینه از دست نمی‌داد. لیگ برتر بهترین ویترین برای دیده شدن آقای مالک بود و قربانی حتی از پتانسیل رسانه‌ای قبل بازی تیمش مقابل پرسپولیس نیز با اجرای یک شو و معرفی اسپانسر بلندمدت، نهایت استفاده را برای ژست گرفتن مقابل دوربین‌ها برد.

اما با پایان فصل و سقوط ماشین‌سازی به دسته پایین‌تر، جناب مالک و اسپانسرش نیز از نظرها غیب شدند و تا به امروز هم آنچنان خبری از ایشان در دسترس نیست؛ جز مصاحبه‌های گاه و بیگاه و ایراد سخنانی که ذره‌ای گره از کار ماشینِ بی‌نوا باز نمی‌کند و به طرز عجیبی نشان دهنده درماندگی او در اداره امور است.

ماشین‌سازی تحت مالکیت قربانی از اول فصل پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته بوده و نتوانسته هیچ بازیکنی جذب کند، نزدیک به ۹۵ درصد نفرات فصل گذشته‌اش را از دست داده و با جوانانی از تیم امیدش اکثر هفته‌های لیگ آزادگان را در قعر جدول سپری کرده، دو بار به دلیل عدم حضور در زمین با باخت انضباطی سه بر صفر مواجه شده و داستان‌های عجیب، نامانوس و تاسف بار پیرامون تیمش به دلیل بی پولی انتها ندارد.

صحبت از آنچه که بر تیم‌ سبز تبریز این فصل گذشته حتی با ماتم سرایی‌هایی چند روزه نیز تمام نخواهد شد. تیمی که بی‌نفرتر از آن بود تا عواقب انتقال مالکیتش مورد بررسی قرار گیرد و الان فقط یک بند انگشت تا سقوط به لیگ دو فاصله دارد و باتوجه به بدهی‌های سنگین و پنجره‌های بسته متوالی حتی خطر انحلالش نیز دور از ذهن نیست. موضوعی که اثراتش برای فوتبال تبریز بسیار هولناک خواهد بود و باید دید آیا کسی در فوتبال این شهر و استان هنوز هست که سرنوشت یاشیل ماشین و فوتبال این شهر برایش اهمیت داشته باشد یا خیر؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.