• 23:22

  • 1400-11-17

  • کد خبر: 27363

یونانی‌ها و ارمنی‌ها از اردوغان به بایدن شکایت کردند

گروهی متشکل از 50 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا به سرپرستی وزرای یونان و ارمنستان با ارسال نامه‌ای به وزیر امور خارجه و وزارت دفاع آمریکا درخواست ممنوعیت فروش جنگنده‌های اف 16 به ترکیه را ارائه کردند تا به این کشور فشار وارد کنند.

اختصاصی آناج؛ گروهی متشکل از 50 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا به سرپرستی وزرای یونان و ارمنستان با ارسال نامه‌ای به وزیر امور خارجه و وزارت دفاع آمریکا درخواست ممنوعیت فروش جنگنده‌های اف 16 به ترکیه را ارائه کردند تا به این کشور فشار وارد کنند.

در نامه‌ای که کنگره آمریکا به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و لوید آستین وزیر دفاع این کشور ارسال کرده، آمده است: ما قویاً می‌خواهیم که تقاضای ترکیه برای جنگنده‌های اف 16 جدید و کیت‌های مدرن‌سازی را رد کنید و برای پاسخگو کردن رژیم اردوغان اقدامات فوری را انجام دهید.

در این نامه آمده است: ایالات‌متحده آمریکا نباید تا زمانی که رئیس‌جمهور اردوغان اقدامات مشخصی برای توقف اقدامات بی‌ثبات کننده در داخل و خارج از کشور و نقض قوانین بین‌المللی انجام ندهد، از ارتش ترکیه حمایت بیشتری کند. ترکیه گفته است تا زمانی که تمام ابزارهای دیپلماتیک از جمله تحریم‌های اقتصادی آمریکا به کار گرفته نشود، موضع خود را تغییر نخواهد داد.

این گروه که متشکل از بیش از 50 نماینده آمریکا است توسط فرانک پالون، رئیس مشترک گروه ارمنی در کنگره و گاس بیلیراکیس رئیس مشترک قفقاز-یونان رهبری می‌شد و نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه این نامه را امضا کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    عکس تیتر رو نگاه بایدن شده فرشته نجات آناج اردوغان شده حتما تروریستی چیزی! واقعا شرم باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.