• 11:31

 • 1400-11-14

 • کد خبر: 27034

رئیس جهاد کشاورزی استان در گفت‌وگو با آناج؛

ناسالم بودن محصولات کشاورزی دروغ است/سموم پذیرفته شده در اروپا مورد تایید روسیه نیست

فتحی گفت: هشت سمی که در کشور ما و حتی اروپا استفاده می‌شود در روسیه ثبت نشده و به همین دلیل این محصولات برگشت خوردند در حالیکه همین محصولات به راحتی به اروپا صادر می‌شوند.

اکبر فتحی در گفت‌وگو با آناج در خصوص بازگشت محصولات صادراتی به روسیه و اینکه آیا محصولات استان هم جزء موارد بازگشت داده شده بود یا خیر، گفت: عمده محصولاتی که بازگشت خورد، محصولات گلخانه‌ای شامل صیفی جات، سبزیجات و میوه بود که ما هم یکی از استان‌های صادرکننده محصول به روسیه هستیم.

وی ادامه داد: در گوجه و خیار صادراتی هیچ مشکلی وجود نداشت اما در بحث صیفی جات که از دو گلخانه استان صادر می شود به علت استفاده از سمومی که در روسیه ثبت نشده این محصول بازگشت خورده بود که مجددا به این کشور از طریق ترکمنستان ارسال شد.

رئیس جهاد کشاورزی با رد ناسالم بودن محصولات کشاورزی عنوان کرد: هشت سمی که در کشور ما و حتی اروپا استفاده می‌شود در روسیه ثبت نشده و به همین دلیل این محصولات برگشت خوردند در حالیکه همین محصولات به راحتی به اروپا صادر می‌شوند.

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی استان و کشور سالم هستند، ابراز داشت: هیچ گونه آلودگی در محصولات کشاورزی وجود ندارد و تنها به دلیل اینکه آن سموم در روسیه ثبت نشده این اتفاق رخ داده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  آقای فتحی از میوه شب عید چه خبر، دارن می چاپن مقصر هم شمایی

  سلام‌‌میوه‌جاتی‌که‌بدون‌سم‌پاشی‌کرم‌وآفت
  نمیزند‌چگونه‌سالم‌است‌‌مشخص‌است‌که
  مضر‌است‌طیور‌چهل‌سال‌پیش
  پوستش‌راهم‌میخوردندچون‌لذیذبود
  اکنون‌با‌زعفران‌هم‌لذیذ‌نمیشودروسیه
  بپذیرد‌نپذیرد‌ملاک‌نیست
  داد‌ومزه‌خوراکیهای‌قدیم‌یادش‌بخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.