• 09:04

  • 1400-11-14

  • کد خبر: 27018

با موافقت وزیر راه و شهرسازی؛

تامین زمین نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۵٠ هزار نفر آذربایجان شرقی

وزیر راه و شهرسازی موافقت خود را با درخواست راه و شهرسازی آذربایجان شرقی برای بر عهده گرفتن این طرح در شهرهای زیر ۵٠ هزار نفر توسط بنیاد مسکن در حد ظرفیت و توانایی این سازمان اعلام کرد.

به گزارش آناج، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز بعد از ظهر در جلسه مجازی با مدیران کل راه و شهرسازی هفت استان، وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن و مشکلات استان‌ها را جویا شد.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه بر تسریع در تامین زمین‌های مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود از جمله ساخت شهرک‌های جدید، توانمندی‌های بنیاد مستضعفان، اوقاف، نیروهای مسلح و… تاکید کرد و گفت: کارگرو‌ه‌های مشترکی در سازمان ملی زمین و مسکن تشکیل شده و طی جلسات آینده مشکلات مطرح شده، پیگیری و موانع برطرف خواهد شد.

تهاتر با نیروهای مسلح برای تامین زمین نهضت ملی مسکن

قاسمی به مدیران کل وزارت راه و شهرسازی استان‌ها دستور داد؛ گزارشی از میزان و مالکیت زمین‌های تحت تملک ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و… به تفکیک تهیه شود تا طی جلسات آینده با نیروهای مسلح به منظور تهاتر زمین به توافق رسیده و در ازای دریافت زمین از آن‌ها در استان‌هایی که کمبود دارند، در استان‌های بدون مشکل، اراضی در اختیار نیروهای مسلح قرار دهیم.

وی با بیان اهمیت تکمیل و توسعه شهرهای جدید در استان‌ها گفت: هرگونه مصوبات مورد نیاز برای ساختار شهرهای جدید را در هیأت دولت پیگیری کرده و مجوزهای لازم را اخذ خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت خلق و درآمدزایی استان‌ها برای طرح نهضت ملی مسکن خطاب به مدیران کل استان‌ها تاکید کرد: لازم است تا پایان سال و در سفر رئیس جمهور تعداد زیادی واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن به مرحله کلنگ‌زنی برسد تا مردم نیز به این طرح امیدوار شوند.

70 درصد از ثبت نام کنندگان نهضت ملی مسکن، تبریزی هستند

ابوالقاسم سلطانی، مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در این جلسه با ارائه گزارشی از پیشرفت طرح نهضت ملی زمین و مسکن در این استان گفت: تا کنون ١٧٠ هزار نفر در این استان ثبت نام کرده‌اند که ١۴ هزار نفر آن‌ها بالای ٢٣ تا ۴۵ سال و مجرد هستند.

وی ادامه داد: ٧٠ درصد از ثبت نام کنندگان متعلق به شهر تبریز هستند و از امروز برای جابجایی ٧ هزار واحد سکونتگاه‌ غیر رسمی اقدام کرده‌ایم.

سلطانی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در شهر جدید سهند برای ٨ هزار نفر و در شهر غیر دولتی شهریار نیز برای ٢٢ هزار نفر زمین پیش‌بینی شده، مشکل زیادی در تأمین زمین نخواهیم داشت.

وی از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد که با توجه به نبود زمین در شهرهای کوچک زیر ۵٠ هزار نفر، مسئولیت تامین زمین در این شهرها بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گیرد که وزیر با درخواست وی به شرط رعایت ظرفیت این بنیاد موافقت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.