• 09:13

  • 1400-11-13

  • کد خبر: 26922

استاندار آذربایجان شرقی: تکمیل راه‌آهن تبریز- میانه مطالبه مردمی است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه راه آهن تبریز - میانه جزو مطالبه‌های مردمی است، افزود: بلاتکیف ماندن پروژه‌های ملی در استان غیرقابل قبول است و وزارت راه و شهرسازی باید برای تخصیص اعتبار لازم و اتمام این پروژه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش آناج، عابدین خرّم، در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی بر اتمام پروژه‌های ریلی استان تاکید کرد و اظهار داشت: این پروژه از جمله پروژه‌های ملی است که بعد از 18 سال از میانه به بستان‌آباد رسیده و ادامه آن تا تبریز باید هرچه سریع‌تر اجرا شده و مشمول مرور زمان نشود.

وی گفت: پروژه‌های جدید برای تکمیل محورهای ریلی استان را در سفر آتی ریاست جمهوری پیگیری می‌کنیم.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های وزارت راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: راه‌آهن تبریز- میانه از بدو شروع پروژه، تاریخچه پر فرازو نشیبی داشته؛ ولی در سه سال گذشته توانستیم مسیر میانه تا بستان‌آباد را تکمیل و تا ایستگاه خاوران ادامه دهیم.

عباس خطیبی با بیان اینکه مصمم هستیم این پروژه را تا ایستگاه تبریز برسانیم، افزود: اگر سازمان برنامه و بودجه اعتبارات پروژه را اختصاص دهد ایستگاه خاوران در عرض سه ماه به اتمام می‌رسد.

بر اساس این گزارش، به دنبال پیگیری‌های استاندار آذربایجان شرقی در خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ریلی بویژه راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز، معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با استاندار گزارشی از آخرین وضعیت این پروژه‌ها ارائه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.