• 9:59 قبل از ظهر

 • 1399-10-06

 • کد خبر: 2665

وظیفه شناس

شهردار منطقه10 تبریز هشدار داد؛

انتقال حاشیه‌نشینان و آسیب به فضای زیستی/ شهر را با صفحه نقاشی اشتباه نگیرید

وظیفه‌شناس گفت: نباید با نادیده گرفتن حاشیه‌نشینان کاری کنیم خودشان را در فضاهای گمشده یافته و خودشان را به فضاهای شهری تحمیل کنند.

به گزارش آناج، شهردار منطقه10 تبریز طی گفت‌وگویی از برخی زوایای طرح‌ بازآفرینی شهری انتقاد کرد و اظهار داشت: 2000 خانوار با اجرای طرح انتقال به جای دیگری از شهر منتقل می‎شوند، درحالی که برای اجرای این طرح یاهر طرح دیگری درمورد حاشیه‌شهر باید با خود اهالی مشورت کرده و موقعیت اجتماعی و شغلی آن‌ها را در نظر بگیریم. بیشتر ساکنان در مناطق حاشیه نشین به شغل بافندگی و کارگری مشغول هستند.

وی در ادامه به ظرفیت موجود در حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: همت و سرمایه‎ی انسانی حاشیه نشینان را هیچ جای دیگری نمی‌توان دید، مشارکت اهالی سبب کاهش قیمت صرف شده در مناطق حاشیه نشین می‎شود،این شهر متعلق به ما بوده و کسی به غیر از ما نمی‌تواند آن را آباد کند.

وظیفه‌شناس اظهار داشت: درجاسازی و مقاوم سازی راهکار بهتری بوده و نباید به سمت آپارتمان نشین کردن حاشیه نشینان پیش رفت، قبل از هر اقدامی‌باید نیاز حاشیه نشینان را در نظر گرفت و با آن‌ها مشورت کرد.

رسول وظیفه‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه باید حاشیه‌نشینی را نه به عنوان تهدید بلکه به عنوان فرصت در نظر گرفت، اظهار کرد: ما چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم، حدود 400 هزار نفر در مناطق حاشیه نشین تبریز زندگی ‎می‌کنند؛ نباید با نادیده گرفتن حاشیه‌نشینان کاری کنیم خودشان را در فضاهای گمشده یافته و خودشان را به فضاهای شهری تحمیل کنند.

این مقام مسئول در شهرداری اضافه کرد: شهر صفحه‌ی نقاشی نیست که هر جایش را دوست نداشتیم پاک کنیم، بلکه شهر فضایی زیستی است که باید واقعیت‌های داخل آن را پذیرفت؛ مناطق حاشیه نشین می‌توانند احیا شده و به فضایی بهتر تبدیل شوند.

شهردار منطقه 10 تبریز بیان کرد: هر یک از کوچه‌ها در مناطق حاشیه‌نشین قدمت داشته و بر سر هر کوچه‌ای در این مناطق نام یک شهید نصب شده و بیشترین مساجد و حسینیه‌ها در مناطق حاشیه‌نشین واقع شده است و این نشان می‌دهد حاشیه‌نشیان، انسان‌های بزرگی هستند و خودشان اقدام به ساخت مسجد و خانه برای خودشان کرده‌اند و ما هم باید به آن‌ها کمک کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  خب درست

  حالا کی میخاهی مشورت کنی؟
  و کی میخواهی شروع بکار کنی

  و کی میخواهی از این فرصت استفاده کنی

  شروع کن
  بعد بگو این از اون بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *