• 9:01 قبل از ظهر

  • 1400-10-29

  • کد خبر: 26571

جشنواره «بایرام قولچاقی» در تبریز برگزار می‌شود

سرپرست گردشگری شهرداری تبریز از برگزاری نخستین جشنواره ساخت عروسک با لباس محلی تحت عنوان «بایرام قولچاقی» (عروسک عید) خبرداد.

به گزارش آناج، محمدرضا عیوضی، سرپرست گردشگری شهرداری تبریز روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این جشنواره با هدف احیا و بازتولید عروسک‌های محلی که در سال های اخیر ساخت آن‌ها متوقف شده برگزار می شود.

وی ادامه داد: در قالب حرکتی خیرخواهانه این جشنواره در بخشی از ساختمان موزه شهر برگزار خواهد شد و عواید این نمایشگاه به صندوق حمایت از کودکان مبتلا به سرطان واریز خواهد شد.

عیوضی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره اظهارکرد: همه رده‌های سنی می‌تواند با ارسال حداکثر سه عروسک در ابعاد ۱۵ الی ۳۰ سانتی متری در این جشنواره شرکت کنند.

سرپرست گردشگری شهرداری تبریز یادآور شد: تمامی عروسک‌ها با ذکر مشخصات محلی به نام سازنده به نمایش گذاشته می شوند که در نهایت پس از داوری به سه نفر از شرکت کنندان جوایزی تقدیم خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ بهمن سالجاری با مراجعه به دبیرخانه جشنواره واقع در عمارت شهرداری تبریز و پر کردن فرم شرکت در جشنواره، آثار خود را نیز به این محل تحویل دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.