• 15:04

  • 1400-10-22

  • کد خبر: 26081

تولید برق از فناوری هسته ای به دعوای استفاده از «مازوت» پایان می دهد/ از انرژی هسته ای چشم پوشی نمی کنیم

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: به خاطر شهدای هسته‌ای، به حرمت سلاح هسته‌ای پایبندیم، اما این به معنای چشم‌پوشی از بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نیست.

به گزارش آناج، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، در دیدار با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای، به حرمت سلاح هسته‌ای پایبندیم اما این به معنای چشم‌پوشی از بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نیست.

وی افزود: طبق فرمایش رهبر انقلاب، باید ۲۰ هزار مگاوات، ظرف بیست سال تولید می‌کردیم که در این زمینه غفلت شده است، این در حالی است که نیروگاه بوشهر صرفاً هزار مگاوات به بهره‌برداری رسانده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اضافه کرد: اگر از قِبَل انرژی هسته‌ای به تولید انبوه برق برسیم، دیگر شاهد دعوای مازوت و سوخت‌های فسیلی برای تولید انرژی نخواهیم بود. و آلایندگی‌ها به حداقل خواهد رسید.

وی ادامه داد: سهم خوبی در آذربایجان و تبریز پیرامون فناوری هسته‌ای وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی منسجم از نعمات هسته‌ای در سطوح و بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی بهره مند شد.

امام جمعه تبریز بیان کرد: گروه‌های فعال فیزیک در دانشگاه‌ها و مجتمع‌های پژوهشی و پرتودهی در آذربایجان‌شرقی و بناب یکی از ظرفیت‌های اصلی برای رشد و توسعه و افزایش بهره‌وری محسوب می‌شوند و باید برای توسعه این فعالیت‌ها همت شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.