• 1:25 بعد از ظهر

  • 1399-10-03

  • کد خبر: 2548

وضعیت وخیم موزه‌دار تبریزی/ بدقولی شهرداری تبریز و هجوم طلبکاران

صاحب موزه مشاغل که با بدقولی شهرداری و هجوم طلبکاران مواجه شده روز گذشته به دلیل خونریزی داخلی در بیمارستان بستری شد.

به گزارش آناج، موزه مشاغل تبریز بالا و پایین‌های بسیاری داشته و در چند ماه گذشته حواشی بسیاری پیرامون آن به وجود آمده است.

موزه‌ای که با وعده‌های شهرداری سابق برای پرداخت هزینه‌های آن برپا شد اما با بدقولی مدیران وقت و فعلی مواجه گردید و حتی پای صاحب موزه مشاغل را به زندان باز کرد.

رضا سرابی اقدم که صاحب موزه مشاغل است با وعده‌های مدیران شهری سابق اقدام به برپایی موزه مشاغل کرد و حتی مجبور شد منزل شخصی خود را فروخته و مقروض گردد. برای سرپا کردن این موزه تلاش‌های بسیاری انجام داد.

این روزها استاد سرابی‌اقدم حال خوشی ندارد و با خونریزی داخلی در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز بستری است.

تابستان سال جاری به دلیل عدم اجرای تعهدات شهرداری در قبال پرداخت هزینه، طلبکاران این هنرمند تبریزی را روانه زندان کردند و بعد از مدتی وی با وثیقه آزاد شد.

بعد از رسانه‌ای شدن این چالش و مصاحبه‌های موزه‌دار تبریزی که بدقولی مدیران شهرداری را افشا می‌کرد، مسئولین شهرداری وعده دادند که تمام اقلام موزه مشاغل به مبلغ 500 میلیون تومان خریداری شود.

این در حالی بود که بعضا تنها یک قلم از این اشیا به همین ارزش است اما با این وجود سرابی اقدم قبول کرد، تا اقلام موزه مشاغل را با همین مبلغ تحویل شهرداری دهد و بار بدهی‌هایش را کم کند.

از سوی دیگر مسئولین شهرداری این هنرمند تبریزی را مجبور به عذرخواهی از شهرداری کردند و پرداخت 500 میلیون تومانِ تصویب شده برای خرید اقلام موزه مشاغل را منوط به عذرخواهی دانستند.

اگرچه این هنرمند تبریزی از مسئولین شهرداری عذرخواهی کرد اما تا به امروز خبری از پرداخت این مبلغ نشده است.

از طرف دیگر طلبکاران این هنرمند تبریزی که از ارزش اقلام آگاهند، درصدد برآمدند تا با روانه کردن سرابی اقدم به زندان این اموال با ارزش را مصادره کنند.

فشارهای طلبکاران و بدقولی شهرداری موجب شد تا این موزه‌دار روز گذشته به خاطر خونریزی داخلی در بیمارستان سینا بستری شود. با وخیم شدن وضعیت جسمی، وی را به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل کردند.

در حالیکه اردیبهشت امسال کمیسیون فرهنگی پرداخت 500 میلیون تومان بابت اقلام موزه مشاغل را تصویب کردند تا به امروز این امر محقق نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *