• 11:08 قبل از ظهر

  • 1399-10-03

  • کد خبر: 2525

نشان نقره اینبار در بین بهترین‌های دنیا؛

شطرنج‌باز نخبه تبریزی نائب‌قهرمان جهان شد

مدال نقره مسابقات جهانی شطرنج آنلاین زیر ۱۶ سال گرجستان، به نوجوان شایسته و نخبه آذربایجان رسید.

به گزارش آناج، مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان جهان به صورت آنلاین به میزبانی گرجستان برگزار شد و تیم ملی کشورمان با درخشش در میان ۱۳۸۰ شرکت کننده و ۱۱۴ کشور جهان، پس از کشورهای آمریکا و هند و بالاتر از کشور صاحب نام روسیه بر سکوی سوم جهان جای گرفت.

امیررضا پورآقابالا، شطرنج‌باز تبریزی که با نائب قهرمانی در مسابقات شطرنج آسیا توانسته بود جواز حضور در این مسابقات را کسب کند، در این مسابقات نیز خوش درخشیده و این بار مدال نقره شطرنج جهان را در بین شطرنج‌بازان قدر دنیا بر گردن آویخت.

نوجوان ارزنده تیم ملی شطرنج در رده آزاد زیر 16 سال پس از موفقیت در مراحل حذفی، موفق شد «نیکولازی خاچاراو» از گرجستان و «کاردوس خوزه گابریل» از کلمبیا در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی با نتایج ۱/۵ بر ۰/۵ شکست دهد و به دیدار نهایی راه پیدا کند.

پورآقابالا در مسابقه فینال برای تصاحب مدال طلا به مصاف «فردریک سوان» آلمانی با ریتینگ ۲۴۲۱ رفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف شد تا به عنوان نماینده استان آذربایجان‌شرقی در ترکیب تیم ملی ایران به مقام نایب قهرمانی جهان و مدال نقره این مسابقات دست یابد.

گفتنی است، مهرداد اردشی هدایت تیم ملی کشورمان در این مسابقات را بر عهده داشت و علاوه بر پورآقابالا که نشان نقره را از آنِ خود کرد، سینا موحد در رده سنی زیر 10 سال موفق به کسب مدال زرین طلا شد و مهدی غلامی‌اوریمی‌دیگر نماینده تیم ملی نوجوانان ایران به مقام چهارم دست یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *