• 15:41

  • 1400-10-12

  • کد خبر: 25218

متفکرآزاد خبر داد:

گاز نیروگاه تبریز مجدد وصل شد/ توقف مازوت سوزی در تبریز

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از سرگیری استفاده از گاز در نیروگاه تبریز و توقف استفاده از مازوت خبر داد.

روح الله متفکرآزاد در گفتگو با خبرنگار آناج با اشاره به تداوم آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، اظهار داشت: با رایزنی هایی که با مسوولین وزارت نفت صورت گرفت، از دقایقی قبل، مجدداً گاز به نیروگاه تبریز وصل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پیش از این نیز با برگزاری جلسات مختلف و پیگیری هایی که از سوی مسوولین استانی و نماینده ولی فقیه در استان صورت گرفته بود، گاز به عنوان سوخت جایگزین شده بود، ولی در ادامه به دلیل برودت هوا و کمبود سوخت گاز، مازوت دوباره در نیروگاه مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: امروز هفتمین روز متوالی است که هوای کلانشهر تبریز آلوده است و افکار عمومی نیز مازوت سوزی را مزید بر علت آلودگی هوا می دانستند، در ادامه با پیگیری های صورت گرفته توانستیم وزارت نفت را ملزم به استفاده از گاز در نیروگاه تبریز نماییم.

بر اساس این گزارش، استفاده از مازوت، آلودگی هوا در روزهای گذشته تبریز را تشدید کرده و میزان اکسیدهای گوگرد در هوای این شهر افزایش قابل توجهی یافته بود.

امید است که استفاده از گاز در نیروگاه تبریز تداوم یافته و در ادامه با توجیهات مسوولین مازوت دوباره جایگزین این سوخت نشود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.