• 12:45 قبل از ظهر

 • 1399-10-02

 • کد خبر: 2454

اخراجم توهین به فوتبال ایران بود

منصوریان علیه مالک تراکتور؛ زنوزی استقلال-پرسپولیس را سلاخی می‌کند!

سرمربی سابق تراکتور با حضور در برنامه فوتبال برتر اظهارات تندی را علیه مالک این باشگاه بیان کرده و مدعی شد که محمدرضا زنوزی به دنبال حضور در ریاست فدراسیون فوتبال است.

به گزارش آناج، «علیرضا منصوریان» سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتور که حضور کوتاه مدتی در این تیم داشت و پس از کسب نتایج ضعیف از سرمربیگری سرخ‌پوشان کنار گذاشته شد، شب گذشته با حضور در برنامه فوتبال برتر اظهارات تندی را علیه باشگاه تراکتور و محمدرضا زنوزی مالک این باشگاه مطرح کرد. مشروح صحبت‌های منصوریان را در زیر می‌خوانید:

مالک تراکتور همان اول گفت اگر نتیجه نگیری تو را برکنار می‌کنم

منصوریان درباره مذاکره با تراکتور گفت: من به دعوت مالک تراکتور و با شخص سومی‌که دوست مالک و رابط بین ما بود به باشگاه تراکتور دعوت شدم. طبیعی بود که بین من و علی دایی، اولویت با آقای دایی بود که ایشان قبل از من کاندید مربیگری تراکتور بود. من فقط بخاطر حضور در جام باشگاه‌های آسیا به تراکتور رفتم چون من یک بدهکاری در لیگ قهرمانان آسیا دارم و باید این بدهکاری را تلافی کنم.

وی ادامه داد: به پیشنهاد آقای زنوزی به آنجا رفتیم و مذاکره کردیم. از آنها دو کار خواستم یکی اینکه هیچ کس بدون اجازه من حق ورود به رختکن ندارد. دوم اینکه اجازه نمی‌دهم کسی در ترکیب تیم من دخالت کند. مالک تراکتور همان اول گفت اگر نتیجه نگیری تو را برکنار می‌کنم. من از ایشان خواستم پول قرارداد بازیکنان تیم و کادرفنی را به میزان 30 درصد پرداخت بکند و بازیکنان مدنظر را جذب کند و حتی می‌تواند در هفته سوم من را برکنار کند. ایشان تا قبل از بازی هفته پنجم با فولاد هیچ پرداختی به کادرفنی و پزشکی نداشتند و 3 درصد از قرارداد را پرداخت کردند که حالت پرتاب یک بمب میان تیم بود. 7 درصد از قرارداد بازیکنان پرداخت شد.

وعده جذب قوچان‌نژاد و بابایی 

سرمربی سابق تراکتور در خصوص نقل‌و‌انتقالات این تیم گفت: ما قصد جذب ابراهیمی‌از گل گهر و شاهین طاهرخانی از استقلال را داشتیم. ولی مالک تراکتور و آقای علیپور به اختلاف خوردند. مالک تراکتور به ما قول داد که قوچان‌نژاد و پیمان بابایی را به تراکتور می‌آورند. من از بابایی پرسیدم که چرا به تراکتور نمی‌آید؟ که گفت مدیران تراکتور گفته اند باید قرارداد 5 ساله ببندد.

منصوریان اعلام کرد: من با اشکان دژاگه، احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی کار نکرده بودم ولی آنها خیلی بازیکنان مودب و حرف گوش کنی بودند. من هیچ گاه رختکنی به آرامی‌رختکن تراکتور نداشته‌ام. ما 7 مهر تیم را تحویل گرفتیم و تا پایان بدنسازی من 3 کاپیتان اصلی تیم را نداشتم. بعد از اینکه تمریناتمان را شروع کردیم، فولاد و گل گهر 3 بازی دوستانه انجام داده بودند.

وی مدعی شد: بازیکنانمان طلب داشتند و به سر تمرین نمی‌آمدند. کسانی که آمدند، به خواهش من بود. در آخر بدنسازی خریدهای جدید و 3 بازیکن بزرگ تیم را داشتیم. من 3 بار مالک تراکتور را از نزدیک دیدم و 2 بار نیز تلفنی صحبت کردیم.

این سرمربی تأکید کرد: من تیم‌هایم را دو پسته می‌بندم. یک بازیکن اصلی و بزرگ با یک ذخیره جوان برای هر پست به خدمت می‌گیرم. نحوه جذب عباس‌زاده اینگونه شد که من 200 میلیون از قراردادم را به عباس‌زاده دادم که او را هر طوری شده به تراکتور بیاورم.زنوزی من را نمی‌خواست

منصوریان همچنین مدعی شد: بعد از اخراج من، آقای علیپور با من تماس گرفت و گفت 10 روز قبل از شروع لیگ برتر مالک تراکتور از من خواسته بود که تو را اخراج کنم. طبق چیزی که آقای علیپور گفت، مالک تراکتور گفته است من این را نمی‌خواهم و آب من با این سرمربی توی یک جوب نمی‌رود.  اگر من را نمی‌خواستند، باید این را به من می‌گفتند نه اینکه با من قرارداد 3 ساله ببندند. نمی‌توان در دوره مربیگری بیشتر از دوران بازیگری کاشت.

وی راجع به نتایج تیم تراکتور توضیح داد: در بازی اول که هوای تبریز برفی و بارانی بود که در بازی با نفت مسجدسلیمان دو پنالتی ما سوخت. در بازی با فولاد در هفته پنجم هیچ موقعیت گلی نداشت ولی ما یک موقعیت طلایی داشتیم که به اشتباه آفساید محمد عباس‌زاده گرفته شد و محسن فروزان پای حمزاوی را زد که می‌توانست کارت قرمز بگیرد.

سرمربی سابق تراکتور عنوان کرد: اگر این امتیازات را کسب می‌کردیم، با صدر جدول 2 امتیاز اختلاف داشتیم که حتی اگر این نتایج را کسب می‌کردیم باز هم من را برکنار می‌کردند. آقای نصیرزاده بعد از بازی با سپاهان به من گفت مالک از نتایج تیم راضی نیست و از من خواسته است 3 بازی بعد را حتما ببریم. من گفتم به مالک سلام برسانید، قبل از اینکه به فکر نتایج باشید، بدهکاریتان را به کادرفنی، کادرپزشکی، تدارکات و… را بپردازید.

اخراجم توهین به فوتبال ایران بود

منصوریان در ادامه در مورد روند جدایی از تراکتور نیز اظهار داشت: بعد از بازی با فولاد، آقای نصیرزاده که خبرها را می‌برد و می‌رساند، به من گفت قبل از اینکه به فرودگاه بروید، به معاونت ورزشی بروید. ایشان گفتند آقای زنوزی به یک سری جابجایی‌ها تصمیم گرفته است. من گفتم پیغام من را به آقای زنوزی برسانید و بگوئید دو هفته صبور باشید چون 2 بازی آسان داریم و می‌توانیم به صدر جدول برسیم. من با ایشان کنفرانس تلفنی برگزار می‌کنم. حتی به آقای نصیرزاده گفتم شما دارید روی اعصاب من می‌روید. ایشان با من روبوسی کرد و من زمانی که سوار هواپیما شدم و به تهران سفر کردم، از طریق باجناقم فهمیدم برکنار شده‌ام.

وی اضافه کرد: من به دو دلیل خیلی ناراحت شدم. چرا که به من خیلی توهین کردند. آنها باید قبل از رفتن من از تبریز یا رسیدن من به تهران این کار را انجام می‌دادند. من از مالک تراکتور خواستم اجازه بدهد این دو بازی را ببرم. پول نیز برای من اصلا مهم نبود. کمترین توقع من این بود که مالکی که من را آورده به من بگوید که قصد دارند من را برکنار کنند. من از آن مربیانی نیستم که به توهینی که به من شده است، راحت بگذرم. چرا که این توهین به فوتبال ایران بود. اینکه مالک می‌گوید من پول دارم و می‌توانم مربی را برکنار کنم.


آدیداس “مِید این مرند و تبریز” به ما دادند!

منصوریان درباره تغییرات گسترده در این باشگاه تبریزی گفت: باشگاه تراکتور جدید هشت مدیر و هشت سرمربی در دو سال تغییر داده است. علت این مسئله مالک محور بودن تراکتور است. تیم ما از سرما در بنیان دیزل می‌لرزید. تیم ما ملانج تمرینی نداشت. من به مدیران و تدارکات تیم کارتم را دادم و گفتم لازم نیست اینقدر برای آدیداس صبر کنید.

وی ادامه داد: چه ایرادی دارد از تولیدات داخلی استفاده کنیم؟ ما مشکلات عدیده ای داشتیم که تنها به موارد کوچک آن اشاره می‌کنم. ما باید صبر می‌کردیم که رئیس دستور بدهد ملانج بگیریم. من کارتم را به تدارکات دادم و گفتم من سرمربی هستم بروید هر چقدر ملانج در فروشگاه‌‌‌های تبریز وجود دارد، بخرید.

سرمربی سابق تراکتور گفت: ناگهان به ما گفتند ملانج‌ها و لباس‌های آدیداس رسیده است. یک کاپشن و یک عدد پیراهن آدیداس به ما دادند و به بقیه آدیداس مِید این مرند و تبریز دادند! و مارک آدیداس را بر روی آن دادند. چه ایرادی دارد تولیدات داخلی را بپوشیم؟

منصوریان ادامه داد: من فکر می‌کردم زمان حضور در تراکتور همه چیز گل و بلبل است و پول‌ها به حسابمان واریز می‌شود در حالیکه تا هفته پنجم و بازی با فولاد، تنها 3 درصد از 65 درصد حقوقی که باید تا آن زمان می‌گرفتم را گرفتم.

سرمربی سابق تراکتور بیان کرد: قبل از حضور در برنامه خیلی‌ها من را تهدید کردند. آنها گفتند دست ما در این فوتبال خیلی باز است و کاری می‌کنیم که در هیچ جایی مربیگری نکنی. من به یکی از آنها گفتم من از محله‌ای می‌آیم که تهدید من را قلقلک می‌دهد تا اصل کار را انجام دهم.

زنوزی استقلال و پرسپولیس را سلاخی می‌کند

علیرضا منصوریان همچنین با انتقاد شدید از زنوزی مالک تراکتور گفت که او قصد دارد برای انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کند و اگر این اتفاق رخ دهد، او استقلال و پرسپولیس را سلاخی می‌کند.

سرمربی سابق تراکتور در اینباره گفت: من می‌خواهم بدانم با این 16 مربی و مدیری که تغییر داده‌اند، دیگر چه اطمینانی وجود دارد که بقیه بازیکنان، مربیان و مدیران به تراکتور بیایند؟ مگر اینکه مربیانی را بیاورند که از روی نیاز به این شغل احتیاج داشته باشند یا مربی خارجی بیاورند که نداند داستان چیست و مبلغ قرارداد را ببیند و به تراکتور بیاید.

منصوریان ادامه داد: من از گوشه و کنار از دهن مالک تراکتور شنیدم که علاقه بسیار شدیدی برای ریاست فدراسیون فوتبال ایران دارد. اگر ایشان رئیس فدراسیون فوتبال باشد، قطع به یقین بنده در فوتبال ایران مربیگری نمی‌کنم.

او ادامه داد: این خبر را به فوتبالی‌ها علل الخصوص هواداران استقلال و پرسپولیس بدهم که اگر ایشان رئیس فدراسیون فوتبال بشود، با این دیدگاهی که در ذهنش دارد، استقلال و پرسپولیسی‌ها را سلاخی خواهد کرد. خواهش می‌کنم فوتبال را به فوتبالی‌ها یا به مدیران ارشد بدهید که فارغ از رنگ مدیریت کنند.

سرمربی سابق تراکتور گفت: من می‌دانم که فردا بیانیه پشت بیانیه منتشر خواهد شد. احتمالا عکس هایی را در صفحات مجازی باشگاه تراکتور پخش خواهد شد. اصلا روی صحبت من با مردم تبریز نیست و آنها نهایت محبت را به من داشتند. افتخار می‌کنم که زبان ترکی را یاد گرفته‌ام.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  آدم منصفی است آقای منصوریان.هرچه می گوید راست است.زنوزی اصلا به درد فوتبال نمی خورد.او با پول هایش که از دوره احمدی نژادی به ارث برده دارد نفس کش می طلبد.از فوتبال چیزی نمی داند و می خواهد هر طوری شده خود را مطرح کند. او خائنانی مثل نصیر زاده را در اطراف خود دارد که به تیم ماشین سازی ضربه سنگینی زد که حتی خود زنوزی هم او را خائن خواند ولی باز هم او را آورد تا خیانت خود را تکمیل کند.زنوزی باید فوتبال را ترک کند خدا روزی رسان است و تیم های تبریزی مثل ماشین سازی می توانند به کمک خیرین به حیات خود ادامه دهند.

  من اصلا باحرفهای منصوریان یا کسی دیگه کار ندارم. این دو سال تراکتور چقدر مدیر و مربی عوض کرده؟ این تقصیر منصوریان هست یا فدراسیون یا پرسپولیس و استقلال یا فارس ها یا ارمنی ها یا کرد ها یا…. با گارهای پوپولیستی و نوچه جمع کردن با پولهایی که معلوم نیست از کجا اومده نمیشه مردم رو برای مدت طولانی فریب داد. پربازدیدترین مطالب همین سایت رو ببینید همه انتقاد درباره شیوه مدیریتی تراکتور هست. تراکتور در 2 سال اخیر به قدری تغییر مربی و مدیر داشته که هیچ تیم فوتبالی همچین رکوردی نداشته. اینجوری سرنوشتی بهتر از استیل آذین انتظار تراکتور رو نمیکشه.

  با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان؛
  لازم دونستم این مطب رو عرض کنم که با آمدن آقای زنوزی به تراکتور بزرگترین مربی ها رو به تبریز آوردن ، مثل توشاک که همه میدونیم که مربی مثل ایشون تا به حال به ایران نیومده بود ، یا دنیای که همه تراکتوری ها دوست داشتن به این تیم بیاد ، ضمن اینکه همه این مربی ها نتایج لازم رو نگرفتند و به نوعی اخراج شدند اما هیچ کدام لب به شکایت هم نگوشودند با وجود مبالغ بالای قراردادهاشون.
  از یاد نبریم مربیانی رو که به استقلال و پیروزی و حتی تیم ملی اومدن و رفتن و چه جنجالی به وجود آمده.
  برانکو ، استراماچونی ، ویلموتس
  بازیکنان بزرگی اومدن به تراکتور ، سه کاپیتان تیم ملی …
  آقای کی روش بارها از امکانات تبریز تمجید کردن
  به امید خدا محدودیت مربی خارجی هر چه زودتر برداشته بشه و باز شاهد مربیان بزرگ و درجه یک خارجی و بازکنان بزرگ در تبریز باشیم ، البته با هزینه ای که آقای زنوزی برای سربلندی آذربایجان و ایران هزینه میکنه.

  با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان؛
  لازم دونستم این مطب رو عرض کنم که با آمدن آقای زنوزی به تراکتور بزرگترین مربی ها رو به تبریز آوردن ، مثل توشاک که همه میدونیم که مربی مثل ایشون تا به حال به ایران نیومده بود ، یا دنیزلی که همه تراکتوری ها دوست داشتن به این تیم بیاد ، ضمن اینکه همه این مربی ها نتایج لازم رو نگرفتند و به نوعی اخراج شدند اما هیچ کدام لب به شکایت هم نگوشودند با وجود مبالغ بالای قراردادهاشون.
  از یاد نبریم مربیانی رو که به استقلال و پیروزی و حتی تیم ملی اومدن و رفتن و چه جنجالی به وجود آمده.
  برانکو ، استراماچونی ، ویلموتس
  بازیکنان بزرگی اومدن به تراکتور ، سه کاپیتان تیم ملی …
  آقای کی روش بارها از امکانات تبریز تمجید کردن
  به امید خدا محدودیت مربی خارجی هر چه زودتر برداشته بشه و باز شاهد مربیان بزرگ و درجه یک خارجی و بازکنان بزرگ در تبریز باشیم ، البته با هزینه ای که آقای زنوزی برای سربلندی آذربایجان و ایران پرداخت میکنه.
  یاشاسین تراختور

  بله آقای منصوریان راست میگه، فکر کرده تراکتور هم مثل استقلال یا پرسپولیس که از بیت المال برای تیم خرج کنند که در آسیا با دست فوتبال بازی کنند. با بازی فینال آسیا واقعا ابروی فوتبال ایران رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *