• 7:15 بعد از ظهر

  • 1399-10-01

  • کد خبر: 2433

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین کمپ ورزشی کشور در ورزقان

مجری طرح احداث کمپ ورزشی ورزقان از آغاز اجرای این طرح به عنوان اولین کمپ بین‌المللی و بزرگ‌ترین کمپ ورزشی کشور با حمایت شرکت مس خبر داد.

به گزارش آناج، محسن رضوانی‌‌زاده مجری احداث کمپ ورزشی ورزقان با بیان این‌که این طرح در ارتباط با نگاه مسئولیت اجتماعی شرکت مس و با هدف گسترش امکانات ورزشی در منطقه ورزقان تعریف شده است، اظهار داشت: زمین اختصاصی اولیه برای این پروژه 4.5 هکتار درنظر گرفته شده بود که با مطالعات صورت‌گرفته و تلاش‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس مجوز زمین 12 هکتاری گرفته شد.

وی درباره سایر دلایل تعریف این طرح در شهرستان ورزقان، گفت: با قهرمانی‌های پی در پی باشگاه مس سونگون و درخشش تیم فوتسال این باشگاه در مسابقات ملی و آسیایی نیاز به ایجاد یک کمپ ورزشی و ایجاد شرایط برای برگزاری مسابقات در شهرستان ورزقان احساس می‌شد.

به گفته رضوانی‌زاده اهداف اقتصادی در تعریف این طرح نیز مطرح بود تا باشگاه مس سونگون بتواند درآمد‌زایی داشته باشد و از نظر اقتصادی در آینده به سمت تامین منابع مالی خودش حرکت کند.

وی درباره ویژگی‌ها و خصوصیات این طرح گفت: پلن کلی پروژه شامل یک سالن فوتسال 3 هزار نفره، دو عدد زمین چمن، سالن کشتی، سالن ورزش‌‌‌های چند منظوره، ساختمان اداری باشگاه و مجموعه اقامتی می‌باشد.

مجری طرح احداث کمپ ورزشی ورزقان یادآور شد: در طراحی این کمپ، استانداردهای جهانی رعایت شده است و در این زمینه از دو کمپ بین‌المللی بازدید صورت گرفته و کلیه استانداردها چک و رعایت شده است.

رضوانی‌زاده با بیان این‌که از مساحت 12 هکتاری قریب به 75 هزار متر مربع طراحی صورت گرفته است اضافه کرد: زمان بندی پروژه در صورتی که کل فاز‌‌‌های عملیاتی با هم انجام گیرد سه سال می‌باشد و  طبق دستور دکتر سعدمحمدی و هیئت مدیره محترم فاز اولیه پروژه شامل اجرای سالن سه هزار نفری و دو عدد زمین فوتبال و طراحی فضا می‌باشد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 24 ماه زمان می‌برد.

بر اساس اعلام رضوانی‌زاده، برآورد کل هزینه این طرح طی سه سال مبلغ 550 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این طرح باعث اشتغال‌زایی در منطقه خواهد شد، تصریح کرد: پروژه به صورتی طراحی شده است که چند تیم به‌طور همزمان می‌توانند در کمپ اردو بزنند و از نظر آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا یک موقعیت بسیار ویژه و ایده‌آل برای تیم‌ها است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام. در فصول گذشته تمام تیم‌های لیگ بنوعی اعتراض خود را به دردانه بودن این تیم و همیشه تحت حمایت بودن و ظلمی که به سایر تیم‌ها می‌شد را ابراز کرده بودند. خوب شما تصور کنید که اگر بجای این تیم مثلا تیم محبوب نساجی و یا صنعت نفت و یا … بودند، ایا جناب وزیر بخود زحمت میدادند که حتی به ورزشگاه آزادی تشریف ببرند؟!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *