• 13:03

  • 1400-09-27

  • کد خبر: 23662

علیرضا بیگی مطرح کرد؛

هزینه سنگین ایالات متحده در صورت جدال نظامی با جمهوری اسلامی ایران

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت: تصویب طرح توقف توسعه پهپادهای ایران در مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی نمایشی است و مصرف داخلی دارد.

به گزارش آناج، احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به تصویب طرح توقف توسعه پهپادهای ایران در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: یکی از امتیازات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بهره مندی از صنعت موشکی و پهپادی در منطقه است که با استفاده از قابلیت ها در عرصه های مختلف نظامی دستاورد های قابل توجهی بدست آوریم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: نمی توان این موضوع را فراموش کرد که جمهوری اسلامی ایران توانست پهپاد با ارزش آمریکایی را در قلمرو خود ساقط کند و آن را در اختیار بگیرد.

وی افزود: به دلیل منطبق بودن این اقدام جمهوری اسلامی، آمریکا با وجود لطمه وارد شدن به هیمنه نظامی اش نتوانست علیه کشورمان حرکتی انجام دهد.

علیرضا بیگی بیان کرد: آمریکا توان رویارویی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد چون هرگونه جدال نظامی با جمهوری اسلامی ایران هزینه سنگینی را برای ایالات متحده خواهد داشت.

وی ابراز کرد: اگر این کشور قادر به رویایی با ایران باشد آن ها نیازی به طرح های نمایشی مانند توقف توسعه پهپادهای ایران را ندارند و از تبعات اقدام نظامی علیه کشورمان در هراس هستند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خاطر نشان کرد: بر این اساس تصویب طرح توقف توسعه پهپادهای ایران در مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی نمایشی است و جنبه مصرف  داخلی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.