• 12:32

  • 1400-09-21

  • کد خبر: 23126

مـازوت؛ الگوی مطالبه متحد مسئولین

جایگزینی سوخت نیروگاه حرارتی تبریز را می‌توان یکی از الگوهای موفق مطالبه و پیگیری در استان آذربایجان شرقی تلقی کرد.

گروه اجتماعی آناج؛ مازوت قرار است دیگر در تبریز نسوزد. این خبر را استاندار آذربایجان شرقی داده و گفته است پس از پیگیری‌ و رایزنی‌ها با وزرای نیرو و نفت، مجوز جایگزینی سوخت نیروگاهی کسب شده است.

بیش از یک ماه از مطالبه و پیگیری رسانه‌ها و مسئولین استان درباره استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه تبریز، از صبح امروز این سوخت با گاز طبیعی جایگزین شده است. جایگزینی سوخت نیروگاه حرارتی تبریز را می‌توان یکی از الگوهای موفق مطالبه و پیگیری در استان آذربایجان شرقی تلقی کرد.

مطالبه‌ای که از طریق نخبگان در رسانه‌ها منتشر گردید. توسط روح الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ابعاد قانونی و تجمیع مطالبات نمایندگان استان در آن منعکس شد. این مطالبه توسط حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه ابعاد اجتماعی و فرامنطقه‌ای پیدا کرد و در نهایت توسط نماینده عالی دولت سیزدهم در استان، پیگیری و اجرایی شد و پس از پیگیری و رایزنی با مسئولین عالی نیرو و نفت، دستور توقف استفاده از سوخت مازوت صادر گردید.

مطالبه‌ای به حق، از مردم و برای مردم که به دور از هیاهو و جنجال با وجود مخالفت‌های شدید و ظاهرا قانونی در سطح ملی، توانست مسیر قانونی خود را طی کند و ابزارهای مختلفی که در دست مسئولین عالی استان وجود داشت به سر مقصد منظور برسد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها:

    مواظب باشید زرنگهای تهران و اصفهان به مسئولان متحد آذربایجان انگ تجزیه طلبی نزنند…چون تجربه نشان داده است هرکس از محیط زیست، میراث فرهنگی و هویت آذربایجان دفاع نماید پان تورکیست و تجزیه طلب است….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.