• 08:20

  • 1400-08-29

  • کد خبر: 20478

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

چرا استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز به اوج خود رسیده است؟/ مقایسه عملکرد سه ماهه رئیسی با دوره هشت ساله دولت قبل عادلانه نیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با انتقاد از بی توجهی به شرایط بحرانی آلودگی هوای تبریز ناشی از سوخت نیروگاه، گفت: لازم است وزارت نیرو در این زمینه سریع وارد عمل واین آلودگی

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، افزود: مردم تبریز از عملکرد وزارت نیرو در بی توجهی به سوخت مازوت نیروگاه حرارتی تبریز به شدت گله دارند و باید اقدامات اساسی در این زمینه به انجام برسد.

وی اظهار داشت: بنده از وزارت نیرو و وزارت نفت سوال دارم، که چرا استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز به اوج خود رسیده است؟ البته در این راستا نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی باید پیگیر باشید که چرا در دیگر نیروگاه‌های کشور اجازه استفاده از مازوت داده نمی‌شود، اما در تبریز این اجازه داده می‌شود.

آل هاشم با اشاره به پیگیری استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص، ابراز امیدواری کرد این پیگیری ها در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه منجر شود.

وی با اشاره به ضرورت رعایت عدالت در سطح جامعه، لازمه تحقق عدالت را مبارزه با فقر،فساد و تبعیض دانست و ادامه داد: مبارزه با فقر وظیفه همگانی بوده که طبق آیات قرآن یکی از نشانه‌های تکذیب دین این است که انسان مقابل فقر بدون عکس العمل باشد.

آل هاشم رعایت حق و حقوق کارگران را از جمله مصادیق بارز عدالت در جامعه توصیف و اضافه کرد: باید حقوق طبیعی کارگران رعایت شود که در این زمینه امنیت شغلی و بیمه کارگران جزو حقوق طبیعی آنهاست و وظیفه کارفرماست آنها را تامین کند.

وی گرانی انواع کالا در کشور را برای مردم سخت و زجرآور دانست و گفت: سوال مردم این است که چرا با تغییر دولت مسائل اقتصادی حل نشده است؟ باید گفت دولت سیزدهم در شرایط بغرنج قرار دارد و بعضی جریانات مغرض عملکرد سه ماهه آیت الله رئیسی را با دوره ۴ ساله و ۸ ساله دولت قبل مقایسه می‌کنند که این به هیچ عنوان عادلانه نیست.

آل هاشم مشکلات کنونی را ناشی از عملکرد دولت قبل دانست و گفت: همین امر سبب شده شخص رئیس جمهور به سفرهای استانی بروند و در میان مردم حضور یابند؛ باید توجه داشت که شرایط کنونی صبر انقلابی می‌طلبد، صبری که آرامش و پشتوانه مردمی را دارد و این چیزی است که دشمنان می‌خواهند از دولت سلب کنند.

وی گفت: دولت مردان باید تدابیری اتخاذ کنند که شرایط اقتصادی درست بشود و گرانی کالاها و عدم ثبات قیمت حل شود.

خطیب جمعه تبریز با تسلیت رحلت آیت الله مجتهدشبستری به مردم آذربایجان، روحانیت، مراجع تقلید و مقام رهبری، گفت: ایشان نقش بسیار کلیدی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری داشتند.

آل هاشم ادامه داد: این عالم مبارز 4 دوره نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود و در ادوار مختلف نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری بودند که نقش اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان به خصوص در فتنه ۸۸ داشت.

وی افزود: شب گذشته با خانواده این مجتهد عالیقدر به خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم.

دیدگاه ها:

    سلام : در خصوص صحبتهای امام جمعه محترم تبریز باستحضار میرساند رییس جمهور فعلی و یا قبلی ها نمیتوانند معجزه کنند در کشوری که ساختار سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آن معیوب است و هیچ تحرکی برای اصلاح آن مشاهده نمیشود و مافیاهای قدرت و ثروت همچنان بر میدان سیاست اسب میتازند انتظار اصلاح کشور در همه زمینه ها انتظاری بیجاست این شما و امثال شما هستید که برای رسیدن فلان جناح و فلان شخصیت به مسند قدرت از ایشان بت میسازید و انتظارات مردم را بی ملاحظه بالا میبرید و بعضا از دین و مذهب و انقلاب هم مایه میذارید و فکر آنرا نمیکنید که اگر شخصیت مورد نظر شما موفق نشد پاسخ این انتظارات مردم را چه کسی خواهد داد چرا به صراحت از دولت قبلی انتقاد میکنید و بعضا در کنار دشمنان نظام و هم ردیف آنها قرار میدهید ولی وقتی نوبت انتقاد از دولت فعلی که هم جناحی شما هستند میرسد اینگونه خطاب میکنید که ” مردم میپرسند ” چرا خودتان سوال نمیکنید الان که چند ماهی از عمر دولت جدید میگذرد و تا حدودی جدیدی خود را از دست داده است چندان برنامه ای مدون و حساب شده ای از ایشون ملاحظه نکرده ایم بازدیدها و رسیدگی میدانی به مشکلات مردم بصورت چهره به چهره از وظایف وزارتخانه ها و نهادهای بازرسی میباشد مگر رییس جمهور چقدر وقت دارند که میخواهند به مشکلات هشتاد میلیون جمعیت ایران راسا رسیدگی نمایند البته شاید چنین رفتارها از نظر مردم عوام , پسندیده و خوشایند باشد مثل سوار شدن جنابعالی به تاکسی ولی باید توجه داشت که یک لحظه وقت ایشون و مسئولینی که چنین پستهایی را دارند طلاست و نباید ضایع شود ایشون میتوانند در دفتر کارشان بنشینند و با اهل علم و صاحب نظران , مسایل و مشکلات کشور و تحولات منطقه را تجزیه و تحلیل بکنند و نهایتا طرحها و تصمیماتی ارایه کنند که بتواند در معیشت مردم و در ارتباطات بین المللی تاثیر مثبت داشته باشد که تا امروز نشده است اگر میشد روند قیمت کالاها و خدمات اگر هم کاهشی نبود حداقل ثابت میماند نه رو به افزایش بود لذا لازم است در اظهار نظرها عدالت و انصاف را رعایت فرمایید و خودتان را خراب نکنید به هر حال جنابعالی فرزند شخصیتی بزرگوار هستید و مردم آذربایجان به ایشون احترام خاص قایل هستند البته خود شما هم دارای چنین جایگاهی هستید و سعی کنید جبهه مردمی را از دست ندهید بالاخره چهار یا هشت سال عمر دولت نیز به پایان خواهد رسید و اگر هم موفق نشدند کسی ایشون را مواخذه نخواهد نمود همینطوریکه آقای روحانی را مواخذه نکردند و الان در ویلای شمال نشسته و به ریش مردم بدبخت و بیچاره میخندد بنابراین اگر محل انتقادی باشد بکنید تا جناب رییس جمهور رفتار و سیاستهای خود را اصلاح بکنند تا شاید گره ای از مشکلات مردم باز شود حقیر که امیدی ندارم . متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.