• 7:25 بعد از ظهر

  • 1400-08-14

  • کد خبر: 19203

انتقاد شدید کریمی‌از بازیکنان تراکتور: نمره بازیکنان‌مان از پنج، «6 دهم» بود

سرمربی تیم فوتبال تراکتور پس از شکست خانگی این تیم مقابل پیکان به شدت از عملکرد شاگردانش انتقاد کرد.

به گزارش آناج، فیروز کریمی‌پس از شکست 2 بر یک تیمش در دیدار خانگی مقابل پیکان اظهار داشت: پیش‌بینی یک بازی نزدیک را می‌کردیم چون تیم پیکان خیلی دونده است. نیمه اول بی‌امان با دوندگی خودشان، بچه‌های ما را به دویدن وادار کردند. تا جایی که بچه‌ها پا به پای پیکانی‌ها دویدند توانستیم سوار بازی باشیم. دقیقا مثل گلی که زدیم یک موقعیت دیگر هم داشتیم.

وی افزود: زمانی که حریف شروع به «بکش بکش» کرد،‌ قبل از اینکه هادی محمدی را به قلب دفاع بیاوریم، گفتم خدا کند اتفاقی نیفتد و بعدش مطمئناً اتفاقی نخواهد افتاد آن هم در روزی که اخباری خیلی متزلزل بود و اصلا تمرکز نداشت. اخباری حاکم مطلق محوطه جریمه است ولی امروز تمرکز لازم را نداشت، همین موضوع هم اعتماد به نفس دفاع ما را گرفت. دفاع وسط ما چند بار به سینه دروازه‌بان رفت و حتی یکی از آنها کم مانده بود گل شود.

سرمربی تراکتور تصریح کرد: امروز بچه‌های ما خوب نبودند. تیم ما متکی به خط هافبک و خط هافبک هم به سامان نریمان جهان متکی است، امروز که این بازیکن در حد زیر صفر بود، کار تیم زمین ماند. نمره سامان نریمان جهان را از 5، صفر می‌دهم. سامان علاوه بر اینکه خودش نتوانست کار خودش را نجام دهد عاملی بود برای تضعیف تیم. همیشه او برای ما خوب بازی کرده و ما تیم را براساس توانایی سامان و اتکا به محمدرضا اخباری بسته‌ایم. وقتی این دو نفر روز بدی را داشتند ما از بقیه انتظاری نداشتیم.

کریمی‌اظهار داشت: من جمع‌بندی کردم،‌ نمره بازیکنان‌مان از پنج، «6 دهم» بود. خودشان هم می‌دانند که ما دقیق بررسی می‌کنیم. نمره بازیکنان ما کمی‌بیشتر از نیم‌ درصد بود. مثلا دروازه‌بان پیکان امروز نمره 2.5 گرفت. از ثانیه یک اخباری تمرکز نداشت و ضربه‌هایش همه به سمت ما بود. سامان هم از یک پاس ساده عاجز بود. تکیه گاه ما اصلا مناسب نبود. به نظرم هر تیمی‌مثل ما بازی کند همین مجازات در انتظارش خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیم پیکان انگیزه داشت، گفت: تراکتور تیم بزرگی است، یکی از اشکالات ما این است که همه جلوی ما انگیزه دارند. تراکتور سال‌هاست که یکی از تیم‌های حاضر در مسابقات آسیایی است. ما هم این فکر را کرده‌ایم که در آینده همه این تیم‌ها مقابل استقلال و پرسپولیس این انگیزه را دارند. بازی‌ استقلال مقابل ذوب‌آهن مثل ما نبود. آنها یک ثانیه مقابل ما از انجام وظایف‌شان قصور نکردند. استقلال در یک بازی نزدیک مقابل ما پیروز شد. شما بازی این تیم مقابل نساجی را خواهید دید. بازیکنان استقلال مقابل ما انگیزه داشتند. موضوع اول همین انگیزه است و موضوع دوم این است که موجودی ما در خط حمله 50 درصد است. دو سه موقعیت ما پشت سر هم وارد گل نشد، هر کدام از این موقعیت‌ها نصیب عباس‌زاده شود قطعا گل می‌شود. عباس‌زاده در محوطه یک تمام کننده تمام عیار است.

سرمربی تراکتور اضافه کرد: در خط هافبک هم ما بازیکن رابط را نداشتیم. شاهین ثاقبی این ارتباط را برقرار می‌کند. کار او را بهزاد سلامی‌سخت انجام می‌دهد. این بازیکن هم امروز نتوانست این وظیفه را انجام دهد. کمی‌دست‌مان از این بابت بسته بود.

کریمی‌در مورد اینکه چرا اخباری را تعویض نکرد، اظهار داشت: بازیکنان خط هافبک ما اجازه تعویض اخباری را گرفتند، شکی نیست که امروز روز بد او بود ولی ما برای اینکه گل‌های خورده را جبران کنیم، باید از خط جلو تعویض می‌کردیم. گرم کردن ناصر سالاری دو سه مطلب داشت، هم اینکه حواس اخباری جمع شود و بداند در بازی‌های بعد حتماً از سالاری استفاده خواهیم کرد. گناه و باخت به گردن من است و به گردن هیچ‌کس نمی‌اندازم ولی گل‌های غیر قابل باور و نشدنی خوردیم.

وی افزود: وقتی خواستیم تعویض کنیم دیدیم نیاز به بازیکنی داریم که خوب سانتر کند. در کل امروز روز خوب بچه‌ها نبود و باید بنشینیم و طرح و برنامه بریزیم. پیکان هم بیشتر از ما استراحت کرده بود، بازی لعنتی هفته قبل دو بازیکن ما را گرفت. در هفته‌ای که یک بازی اضافه کردیم دو بازیکن‌مان را هم از دست دادیم. مبارک‌شان باشد. مقصر خودمان هستیم.

سرمربی تراکتور یادآور شد: همین الان هم اعتقاد دارم بازی با استقلال خوب بود. چطور اعتقاد دارند ما در تهران باید 10 گل به استقلال بزنیم؟ امروز اما ما در نیم ساعت آخر بازی مثل اوایل مسابقه به بازی مسلط نبودیم. ما خیلی «بکش بکش» راه نینداختیم و سعی کردیم فضاها را باز کنیم. قطعا بدانید این باخت اول ما نبوده و باخت آخر ما هم نخواهد بود. ما روزهای شیرین داریم اما باید کاری کنیم همه لذت ببرند و روی روزهای بدمان خط بکشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *