• 5:03 بعد از ظهر

  • 1399-09-23

  • کد خبر: 1920

هفته ششم لیگ برتر فوتبال؛

تراکتورِ شجاعی فاتح دربی شد/ رستگاری در فرگی‌تایم با تعویض طلایی

تیم فوتبال تراکتور با برتری مقابل همشهری خود ماشین‌سازی در دیداری دشوار فاتح دربی آذربایجان لقب گرفت.

به گزارش آناج، در ادامه دیدارهای هفته ششم لیگ برتر فوتبال کشور، تیم تراکتور بعدازظهر امروز (یکشنبه) از ساعت 15 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز میهمان همشهری خود ماشین‌سازی بود که درنهایت با گل دقایق پایانی فاتح این میدان شد.

دو نماینده فوتبال آذربایجان در شرایطی به مصاف هم رفتند که پیش از این بازی نیمکت‌هایشان دست‌خوش تغییر شده بود و با هدایت سرمربیان موقت پا به دربی گذاشتند.

در نیمه اول به رغم تسلط تراکتوری‌ها بر بازی، سهم هر دو تیم از موقعیت‌های مسلم گل تنها یک مورد بود که با هنرنمایی سنگربانان طلسم دروازه‌ها بسته ماند.

در دقیقه 28 شوت پرقدرت اشکان دژاگه از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی علیرضا رضایی راهی کرنر شد و چند دقیقه بعد نیز پیمان بابایی با حرکت دیدنی تا آستانه گلزنی پیش رفت ولی توسرتوپ و به دنبال آن شوت او با درخشش اخباری به کرنر رفت.

در نیمه دوم نیز یاران مسعود شجاعی بازهم تیم برتر زمین بودند و توپ و میدان را در اختیار داشتند و در سوی دیگر ماشین‌سازی با تجمع در زمین خودی و دفاع فشرده چشم به ضدحملات دوخته بود.

در دقیقه 60 تراکتوری‌ها فرصت خوبی برای گلزنی پیدا کردند که محمد عباس‌زاده در مقابل دروازه ناکام ماند و ضربه این مهاجم نیز با مانعی به نام علیرضا رضایی روبرو شده و به کرنر رفت.

در ادامه با نزدیک شدن به دقایق پایانی این سبزقبایان میزبان بودند که چند حمله خطرناک تدارک دیدند ولی این موقعیت‌ها با بدشانسی به هدر رفت که در سرنوشت بازی نیز نقشی تعیین کننده داشت.

بهترین فرصت ماشین‌سازان در دقیقه 83 خلق شد و طی آن، شوت اکبر آفاقی پس از برخورد به مدافع تراکتور در موقعیت طلایی به پیمان بابایی رسید و او نیز درحالتی نامتعادل و بدون معطلی ضربه خود را به سمت دروازه زد که در چارچوب نبود و ناباورانه به بیرون رفت.

اما درحالی که بازی با تساوی بدون گل رو به پایان بود، محمد قنبری ناجی تراکتور شد. این بازیکن که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود دز نزدیکی خط هجده قدم با حرکت عرضی و ضربه پای چپ خود توپ را با تور دروازه ماشین‌سازی آشنا کرد.

بدین‌ترتیب تراکتور در روزی که برای نخستین بار مسعود شجاعی را به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت خود می‌دید، با نتیجه یک بر صفر بر ماشین‌سازی چیره شد تا با کسب 3 امتیاز ارزشمند این بازی و دومین پیروزی فصل به نیمه بالایی جدول برسد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، تراکتور به لطف این پیروزی دشوار و ناپلئونی، 9 امتیازی شده و به مکان هفتم صعود کرد اما در سمت مقابل تیره‌روزی‌های ماشین‌سازی تداوم یافت و این تیم با همان تک امتیاز قبلی خود قعرنشین باقی ماند.

گروه داوری: داور وسط: یاسر همرنگ – کمک‌ها: رامین بابایی و محمد شاکر – داور چهارم: محمدباقر پورباقر/ ناظر: فریدون اصفهانیان

اخطار: اکبر آفاقی (51) و بهمن سالاری (69) از ماشین‌سازی و مهدی تیکدری (1+45) از تراکتور

ماشین‌سازی: محمدامین رضایی، سیدمحمد حسینی، ابوالفضل رزاق‌پور، وحید نعمتی (38- اکبر آفاقی)، مهدی رستمی، ایمان باصفا، مهدی مومنی، منصور باقری (90+5 – رضا کریمی)، بهمن سالاری، اتابک زارعی و پیمان بابایی.
سرمربی: سعید اخباری (موقت)

تراکتور: محمدرضا اخباری، وفا هخامنش، هادی محمدی، میثم تیموری، میلاد فخرالدینی (87- عکاشه حمزاوی)، اکبر ایمانی(84- علی نجفی)، حمید بوحمدان (74-محمد قنبری)، اشکان دژاگه، احسان حاج‌صفی، مهدی تیکدری و محمد عباس‌زاده (74-سعید مهری).
سرمربی: مسعود شجاعی (موقت)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *