• 12:25 قبل از ظهر

  • 1400-08-05

  • کد خبر: 18639

مسئول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی؛

راهپیمایی 13 آبان برگزار می‌شود/کمک 23 میلیارد ریالی بسیج دانش آموزی در کرونا

فرشباف گفت: راهپیمایی 13 آبان امسال با حضور فعالانه دانش آموزان برگزار خواهد شد.

به گزارش آناج، وحید فرشباف در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی اظهار داشت: ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کل کشور وجود دارد که ۱۸۵۰ شهید دانش آموز از استان آذربایجان شرقی هستند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که آرمان‌ها و ارزش‌های دانش آموزان شهید را به دانش آموزان انتقال بدهیم و دانش آموزانی در طراز انقلاب تربیت کنیم.

مسئول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به یافتن نخبگانی که در مساجد هستند و دغدغه فرهنگی دارند، گفت: به این نخبگان آموزش و گواهی لازم داده شده و به مدارس معرفی می‌شوند تا به به معاون پرورشی کمک کنند و البته بسیاری از موارد دانش آموزان را در مسجد پیگیر هستند.

وی ادامه داد: برنامه ما این است که در سال ۱۴۰۰ پنجاه مدرسه دیگر را به این تعداد مدارسی که نخبگان فرهنگی بسیج داریم، اضافه کنیم؛ ضمن اینکه نخبگان دانش آموزی را شناسایی می‌کنیم و برنامه‌های خاص برای این نخبگان داریم.

فرشباف با اشاره به دیگر طرح‌‌‌های بسیج دانش آموزی عنوان کرد: دومین برنامه‌ای که برای ما مهم است طرح یاوران ولایت است زیرا کادرسازی جز اولویت‌های بسیج دانش آموزی است. در این کادرسازی دانش آموزان دوم دبیرستانی را که تربیت شده‌اند به عنوان فرمانده واحد پیشگام معرفی می‌کنیم و دوره‌های طرح ولایت برای آنها برگزار می‌کنیم تا مدیریت‌های آینده را قبول کنند و در این جنبه هم بازخورد بسیار خوبی داشته‌ایم.

وی در خصوص به کارگیری مربیان متخصص درس آمادگی دفاعی ابراز داشت: ما دوره‌هایی برای این عزیزان برگزار کردیم و به توانمندسازی دبیران و مربیان آمادگی دفاعی پرداختیم زیرا کسانیکه گواهینامه مربیگری کسب نکرده‌اند نکردند، حق تدریس ندارند. منتظریم با کاهش ضریب کرونا برای ۶۰۰ نفر داوطلب ثبت نام شده دوره‌های ضمن خدمت برگزار شود و این افراد هم به عنوان مربیان آمادگی دفاعی مشغول به کار شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان تاکید کرد: موضوع بعدی بسیج سازندگیِ، بسیج دانش آموزی و اردوهای طرح هجرت است که در سفر سردار زهرایی به تبریز ایشان گفتند که این بسیج دانش آموزی استان سرآمد کشور است و واقعا هم اینگونه است، ما ۹۵۰ گروه جهادی دانش آموزی ثبت شده داریم که هرکدام متشکل از ۲۰ دانش آموز است که در بحث مرمت، بازسازی و بهسازی مدارس مشارکت دارند.

وی ادامه داد: در زمان کرونا این دانش آموزان کاری کردند کارستان و ۲۳ میلیارد ریال در قالب لوازم تحریر، کیف، کفش، تبلت، موبایل، بسته معیشتی و …به ۱۷ هزار خانوار کمک کردند.

فرشباف در خصوص کسب مدال توسط دانش آموزان بسیجی هم گفت: با برگزاری لیگ پایا دانش آموزان بسیجی استان با کسب ده مدال سرآمد هستند که هفته بعد مدال این دانش آموزان اهدا می‌شود.

وی با اشاره به جامعه هدف بسیج دانش آموزی اظهار داشت: از کلاس سوم تا دیپلم جامعه هدف بسیج دانش آموزی است و ۷۰ درصد دانش آموزان استان عضو بسیج به صورت عادی و فعال هستند.

فرشباف با بیان اینکه در بحث حضور فعال در عرصه فضای مجازی ما کار زیادی انجام دادیم، یادآور شد: حضور ۴۲ درصدی رای اولی‌های استان در انتخابات موید این مساله است، ما در شبکه شاد و ایتا حضور فعال داریم اما در دیگر شبکه‌های نیز حضور داریم.

وی ادامه داد: از جمله کارهایی که این هفته قرار است انجام شود تولید کلیپ با موضوع سبک زندگی دانش آموزی و پویش دنیای بدون آمریکا است، همچنین ما برپایی راهیان نور را ترک نکردیم و فعلا به دلیل کرونا دانش آموزان به صورت مجازی از طریق شبکه شاد به دیدن مناطق عملیاتی می‌روند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان در پایان خاطرنشان کرد: راهپیمایی 13 آبان امسال با حضور فعالانه دانش آموزان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    اگر منظور از نخبگان فرهنگی در مساجد مربیان طرح بهنام محمدی است جناب آقای فرشباف لطف بفرمایند یک صحت سنجی بکنند که چند نفر از آمار مربیانی که به ایشان رسیده در مدارس حضور دارند!!!
    و آنچه که در جریان است کادرسازی نیست اتلاف وقت دانش آموزان است چرا که باز هم همه چیز روی کاغذ با آنچه که در واقعیت است متفاوت است….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *