• 8:27 بعد از ظهر

  • 1400-08-04

  • کد خبر: 18628

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

آماده باشِ گروه‌های واکنش سریع دامپزشکی برای مقابله با آنفولانزای پرندگان

بهداد گفت: گروه‌‌‌های واکنش سریع دامپزشکی استان برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به حالت آماده باش درآمد.

به گزارش آناج،  امیرحسین بهداد روز سه شنبه در هفتمین جلسه کمیته فنی اداره کل دامپزشکی استان، اظهار کرد: با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان آزاد پرواز و احتمال انتقال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به پرندگان بومی، طیور روستائی و مرغداری‌‌‌های صنعتی، کلیه گروه‌‌‌های واکنش سریع اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان‌ها به حالت آماده باش کامل در آمده اند.

وی همچنین از رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌‌‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان خواست تا با همکاری کارشناسان اداره کل محیط زیست  استان به رصد و پایش تالابها و سد‌‌‌های سطح استان اقدام کنند تا در صورت مشاهده این بیماری در پرندگان آبزی مهاجر در اسرع وقت نمونه برداری و اقدامات بعدی در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری صورت گیرد.

همچنین در این جلسه موضوعاتی همچون پیگیری رفع مشکلات سامانه ای GIS آبزیان و طیور و مکاتبه با سازمان دامپزشکی کشور در این خصوص، لزوم کالیبراسیون،reset  و به روزرسانی دستگاه‌‌‌های پرنده شمار در کشتارگاه‌‌‌های طیور استان، لزوم معرفی دامپزشک مسئول فنی برای کلّیه باشگاه‌‌‌های سوارکاری مطرح شد.

همچنین مقرر شد تا نسبت به اجرای هر کدام از موارد فوق اقدامات لازم صورت گیرد و در جلسات آینده گزارشات لازم از سوی هر کدام از روسای ستادی ارائه شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *