• 12:25 قبل از ظهر

  • 1400-07-29

  • کد خبر: 18364

جوابیه هیات فوتبال استان به گزارش آناج؛

مانع از سقوط ماشین‌سازی شدیم/ هیات فوتبال هیچ‌گاه به دنبال کاسبی نیست

مدیر روابط عمومی‌هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی نسبت به گزارش آناج درخصوص واگذاری امتیاز تیم‌های تبریزی واکنش نشان داد.

به گزارش آناج، محمدرضا تقیون، مدیر روابط عمومی‌هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی طی تماسی با خبرنگار ما در واکنش به گزارش «چوب حراج به فوتبال تبریز/ کاسبی هیات فوتبال استان به قیمت نابودی» که در روزهای گذشته در خصوص واگذاری تیم‌های تبریزی و انتقال امتیاز آن‌ها به خارج از استان منتشر شد، توضیحاتی درباره موارد مطروحه بیان کرد که صحبت‌های جوابیه‌وار او به این گزارش را در ادامه پیش‌رو دارید:

هیات فوتبال دخالتی در باشگاه‌داری ندارد

هیات فوتبال استان در بحث باشگاه‌داری هیچ‌گونه نقش و دخالتی ندارد. در رابطه با مسائل باشگاه تراکتور باید اعلام کنم که این باشگاه منتظر اعلام تاییدیه وصول پرداختی بازیکنان خارجی به فیفا است که پنجره این تیم هر چه سریعتر باز شود. قرارداد تمامی‌بازیکنان جدید تراکتور در هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی به ثبت رسیده است و هیچ‌گونه مشکلی از این بابت وجود ندارد. به محض بازگشایی پنجره این تیم و قراردادها به طور رسمی‌در سازمان لیگ ثبت خواهد شد.

امیدواریم پنجره تراکتور بزودی باز شود

نه هیات فوتبال و نه هیچ مقام عالی رتبه کشوری قادر به بازگشایی پنجره نقل‌وانتقالاتی که از سوی کنفدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بسته شده است، نیست و تا این کنفدراسیون اعلام نکند پنجره باز نمی‌شود. من چند روز پیش در فدراسیون فوتبال حضور داشتم که آقای نظمی‌هم در آنجا به دنبال رایزنی با مقامات فدراسیون و شخص دبیرکل بودند. امیدواریم که در کمترین زمان ممکن با ارسال تاییدیه وصول پرداختی بازیکنان خارجی، پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه تراکتور باز شود.

مانع از سقوط ماشین‌سازی شدیم

بنا به دستور ریاست هیات فوتبال استان برای حل مشکل ماشین‌سازی روز شنبه تهران سفر کرده و در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ حاضر شدم و تمامی‌موارد از جمله مبلغ بدهی بازیکن خارجی که در تهعد مالک فعلی است را بررسی کردیم. در نهایت برای اینکه ماشین‌سازی در اولین بازی حضور پیدا کرده و به لیگ دسته سه سقوط نکند با مساعدت دبیرکل محترم فدراسیون موفق شدیم مجوز حضور بازیکنان رده سنی امید و جوانان در دیدار مقابل شهرداری همدان را کسب کنیم.

ماشین‌سازی بازی نمی‌کرد، خطر سقوط به لیگ سه وجود داشت

توجه داشته باشید که اگر ماشین‌سازی در برابر حریفش به زمین نمی‌رفت و نتیجه بازی سه بر صفر می‌شد تبعات منفی به دنبال داشت و زنگ خطری برای سقوط این تیم به لیگ دسته سه بود. ضمن تشکر از آقای زنوزی به خاطر پرداخت بدهی‌های بازیکنان ایرانی، امیدواریم مالک جدید باشگاه ماشین‌سازی نیز در اسرع وقت مبلغ بدهی بازیکن خارجی را پرداخت کرده و شاهد بازگشایی پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه هم باشیم. از سویی، برخی از بازیکنان ماشین‌سازی بابت عدم پرداخت بخشی از مبلغ قراردادشان ناراحت بودند که در همین مورد آقای ششگلانی صحبتی با آقای قربانی داشتند که قرار شد ظرف یکی دو روز آینده مبلغ این بازیکنان نیز واریز شود.

درخواست محتشم قانع کننده بود

باشگاه محتشم امتیاز لیگ دسته دو خود را فروخته و امتیاز مرحله نیمه نهایی لیگ دسته سه را خریداری کرده‌ است. هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی جزوی از هیات‌های فوتبالی است که هر شخصی به دنبال خرید و فروش امتیاز است حرفش این است که امتیاز مورد نظر نباید از استان خارج شود. ما تا آخرین لحظه مقاومت کردیم تا این امتیاز از استان خارج نشود اما در ادامه مسئولان این باشگاه اعلام کردند توان هزینه تیمداری در لیگ دسته دو را ندارند و به دنبال تیمداری در لیگ دسته سه هستند که متقاعد شدیم تا امتیاز به فروش برسد.

علم‌وادب بخاطر بدهی قادر به تیمداری نیست

در بحث فروش امتیاز علم‌وادب هم تا به امروز پافشاری کرده‌ایم که این امتیاز از استان خارج نشود. ما با افراد مختلف صحبت کرده‌ایم تا به هر ترتیبی است این سهمیه برای فوتبال تبریز حفظ شود. متاسفانه باشگاه علم‌وادب بدهی کلانی دارد که به مواردی از جمله رشد تورم و به دنبال آن هزینه‌های زیاد تیمداری برمی‌گردد و منجر به افزایش بدهی و تصمیم مالک این باشگاه تبریزی برای فروش امتیاز شده است.

شورای شهر مخالف تیمداری بود نه هیات فوتبال

هیات فوتبال تنها نهادی بود که مخالف واگذاری امتیاز شهرداری به علم‌وادب بود. ما به دنبال این بودیم که شهرداری تبریز نیز همانند شهرداری‌های سایر شهرها به تیمداری خود ادامه بدهد که متاسفانه در این مورد شورای شهر قبلی علیرغم حضور چهره‌های ورزشی مخالفت کرده و در حق فوتبال استان کم لطفی کردند.

هرگونه کاسبی را تکذیب می‌کنم

به هیچ عنوان شائبه کاسبی هیات فوتبال در خرید و فروش امتیازها مطرح نیست و بنده به صراحت چنین مطلبی را تکذیب می‌کنم. اتفاقا هر چقدر تعداد باشگاه‌های ما بیشتر باشد به نفع فوتبال استان است. متولی فوتبال استان هیچ موقع بحث کاسبی را در اولویت قرار نداده و نخواهد داد. هیات فوتبال استان برای کلاس‌های مربیگری، کلاس‌های داوری، استعدادیابی و… نه تنها هزینه دریافت نمی‌کند بلکه هزینه هم می‌کند تا فوتبال استان رو به پیشرفت برود. با این اوصاف چه دلیلی دارد که هیات فوتبال به دنبال کاسبی و چوب حراج زدن به فوتبال استان باشد؟

بررسی اهلیت متقاضیان؟ نفر دیگری وجود نداشت!

در بحث واگذاری تیم فوتبال شهرداری تبریز به باشگاه علم‌وادب لازم به اشاره است که اهلیت این باشگاه برای تیمداری توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تایید شده بود و همانطور که گفتم هیات فوتبال استان مخالف واگذاری امتیاز شهرداری به علم‌وادب بود اما در مورد ماشین‌سازی، آقای زنوزی از ادامه فعالیت در این باشگاه انصراف داده بودند و امتیاز باید واگذار می‌شد که فقط آقای قربانی برای تیمداری اعلام آمادگی کردند و نفر دومی‌وجود نداشت.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها:

دیدگاه ها:

    چرا آقای تقیون باشگاه زرسان تبریز خواستار مالکیت ماشین سازی بود.که به زرسان تحویل ندادند.وبه این آقای بی پول یعنی قربانی تیم را تحویل دادید.

    این شهرداری تبریز،کلا از اعضای شورا گرفته تا رئیس شهرداری همه دنبال پول هستن برای خودشان،ماشاالله که برای شهر که هیچ خرجی نمیکنید،حداقل برای ورزش این شهر خرج میکردی،این همه مردم را در شهرداری می‌چاپید،این همه پول را چیکار می کنید،یک صندلی در شهرداری گرفتن ماهیانه 30 میلیون حقوق مفت میگریند،ماشالله کسی هم کاری به اینا ندارند،این همه جوان باسواد متخصص وجود دارد،یک کسایی را در شهرداری کار میکنن که اصلا ربطی به شهرداری ندارند.شهرداری تبریز یعنی مافیای فساد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *