• 4:10 بعد از ظهر

  • 1399-09-22

  • کد خبر: 1807

تجمع دو هزار نفری مردم تبریز در اعتراض به اردوغان؛

پاسخ اردوغان از تبریز مخابره شد/ ترک، فارس، آذری؛ امام حسین لشگری

جمعی از مردم غیور و ولایتمدار تبریز در محکومیت اظهارات اخیر اردوغان مقابل کنسولگری ترکیه تجمع کردند.

به گزارش آناج، عصر امروز جمعی از مردم تبریز در واکنش به اظهارات اخیر اردوغان، در فلکه همافر ولیعصر تبریز و نزدیک کنسولگری ترکیه، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در حالی که نیروی انتظامی‌با ایجاد مانع انسانی از نزدیک شدن مردم معترض به کسنولگری ترکیه جلوگیری بعمل آورد، دو هزار نفر از مردم تبریز با در دست داشتن پلاکاردهایی در انتقاد از اردوغان و اعلام انزجار از تفرقه افکنی رژیم صهیونیستی به تجمع خود ادامه دادند.

حمایت از تمامیت ارضی ایران، وحدت امت اسلامی‌و انتقاد از اقدامات تفرقه انگیز از جمله رویکردهای تجمع اعتراضی بود. (ترک، فارس، آذری/ امام حسین لشگری) شعاری بود که یکصدا در فلکه همافر طنین انداز شد تا وحدت اسلامی‌از تبریز مخابره شود.

مردم حاضر با شعار (تبریز، باکی، آنکارا/ بیز هارا صهیون هارا)، انزجار خود را از اقدامات مخرب رژیم صهیونیستی اعلام و دولت‌های منطقه از جمله دولت ترکیه را برای عدم همراهی با سیاست‌های این رژیم منحوس دعوت نمود.

مجری تجمع، با قرائت بیتی معنی دار( سونمز حسرت کورپوسونده اسلامن حسرت داغی/ یئل یاتار طوفان یاتار یاتماز حسینون بایراقی) از دولت‌های دوست و همسایه اسلامی‌خواست تا فریب سیاست‌های استعمار جهانی را نخورده و از ظرفیت‌های مشترک همسایگان برای اهداف متعالی انسانی و اسلامی‌گام بردارند. همچنین شعارهای (آذربایجان جانباز/ خامنه‌ای دن آیریلماز) و (مرگ بر اسرائیل) و (یا ایها المسلمون/ اتحدوا اتحدوا) هم در این تجمع توسط مردم تبریزسر داده شد.

گام پایانی تجمع، قرائت بیانیه توسط دکتر احمدرضا بیضایی بود. او که برادر شهید مدافع حرم بوده و از کسوت دانشگاهی برخوردار است، تنها راه مقابله با دسیسیه‌ها و خباثت‌‌‌های نظام سلطه را وحدت امت اسلامی‌و عبور از اختلافات مذهبی و قومی‌عنوان کرد.

در فرازی از بیانیه تجمع کنندگان آمده بود: حیات مبارک جمهوری اسلامی‌مملو از شواهد تاریخی در حمایت از امت اسلامی‌است. جمهوری اسلامی‌ایران در مناقشه قره باغ (چه امروز و چه در دهه ۹۰ میلادی) نیز بر این سیاست خود تکیه کرد. رهبری معظم، دولت و ملت نظام مقدس جمهوری اسلامی‌همواره بر تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و حق بازپس گیری مناطق اشغالی قره باغ تاکید کرده و با اعلام حمایت رسمی‌و ارسال کمک، برادری خود را به اثبات رسانده است، اما فراموش نکرده ایم روزی که دولتمردان ترکیه در واکنش به کشتار مسلمانان در قره باغ گفتند این جنگ به ما ارتباطی ندارد آنها آذری اند و ما ترک! آنها شیعه هستند و ما سنی!

در بخش پایانی بیانیه نیز با اشاره به سابقه تاریخی تبریز در دفاع از تمامیت ارضی کشورمان آمده: آنها که چشم طمع به این سوی ارس دارند خوب است کمی‌تاریخ بخوانند، آذربایجان و به خصوص تبریز قهرمان همواره پیشرو دفاع از ایران اسلامی‌بوده است، تاریخ این دیار مملو از پرورش سردارانی همچون ستارخان، شهید آقا مهدی باکری، شهید باقری و… علیه متجاوزین روس، عثمانی، بعثی، داعشی و … بوده است، همین یک جمله ستارخان بیانگر روحیه مردم آذربایجان است ” خاک می‌خوریم و خاک نمی‌دهیم”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *