• 12:44 قبل از ظهر

  • 1400-06-27

  • کد خبر: 16231

انتقاد تند امام‌جمعه اردبیل از ترکیه و آذربایجان

سید حسن عاملی گفت: نه آذربایجان و نه ترکیه حق همسایگی را رعایت نکردند ما از شورای امنیت ملی می‌خواهیم اجازه دهد که سپاه معظم ما در این طرف جداره مرزی «نمایش قدرت ایران» را نشان بدهد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت:
“رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان و پاکستان آن طرف مرزها در کشور آذربایجان شروع شده است. هر کشوری حق دارد رزمایش برگزار کند و کشوری را هم که خواست شریک کند اما در اینجا یک حادثه‌ای اتفاق افتاده که ما از کنار آن به‌راحتی رد نمی‌شویم. درست در آستانه رزمایش، روزنامه ینی شفق که بیانگر نظرات دولت حاکم و شخص رئیس‌جمهور ترکیه است در مصاحبه با نماینده مجلس آذربایجان تیتر خود را این‌گونه انتخاب کرده است: ایران از روی نقشه محو می‌شود!
حالا که این‌طور شد که نه آذربایجان و نه ترکیه حق همسایگی را رعایت نکردند ما از شورای امنیت ملی می‌خواهیم اجازه دهد که سپاه معظم ما در این طرف جداره مرزی «نمایش قدرت ایران» را نشان بدهد و عملاً به آن‌ها بگوید این دم شیر است به بازی مگیر!
حکما گفته‌اند رحم الله من عرف قدره و لم یتعد حده یعنی خدا رحمت کند کسی را که اندازه خود را بشناسد و از حد خود خارج نشود.
به نماینده مزبور هم می‌گویم: مگسی روی فیلی نشست و هنگام بلند شدن گفت: خودت را محکم بگیر که می‌خواهم بلند شوم. فیل گفت: من که متوجه نشستن تو نشده‌ام تا در برخاستن تو خودم را بگیرم!”
نماینده ولی‌فقیه ادامه داد: من اطلاع دارم که سفیر اسرائیل در آذربایجان خطبه‌های ما را گوش می‌دهد من از سفیر اسرائیل می‌خواهم به این نماینده که به خاطر خوشایند اسرائیل، آن حرف‌های مزخرف را زده انعام خوبی بدهد و به او رحم نماید و او را ناامید برنگرداند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *