• 2:32 بعد از ظهر

  • 1400-06-26

  • کد خبر: 16224

توقف کامیون‌های ایرانی در اراضی ارمنستان-آذربایجان + فیلم

ده‌ها کامیون باری ایرانی برای استفاده از جاده گوروس-قافان مجبور به عبور از اراضی جمهوری آذربایجان هستند در ارمنستان متوقف شده‌اند.

اختصاصی آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ ده‌ها کامیون باری ایرانی در شهر گوروس ارمنستان متوقف شده‌اند.

این کامیون‌ها برای استفاده از جاده گوروس-قافان مجبور به عبور از اراضی جمهوری آذربایجان هستند و به همین خاطر دولت این کشور آن‌ها را مجبور به پرداخت پول گمرک به آذربایجان کرده که با امتناع برخی از رانندگان از این کار، آن‌ها را متوقف کرده است.

دولت آذربایجان برای عبور کامیون‌های ایرانی مبلغ 100 الی 300 دلار هزینه گمرک تعیین کرده است.

با این وجود به برخی رانندگان ایرانی اجازه استفاده از این راه داده شده اما از آن‌ها تعهد گرفته شده است که در موقع برگشت هزینه دو بار استفاده از این جاده را به صورت یکجا پرداخت کنند.

پلیس ارمنستان به رانندگان ایرانی پیشنهاد داده‌اند تا از جاده آلترناتیو تاتئو در داخل ارمنستان استفاده کنند اما این جاده بسیار نامناسب و باریک است و باعث تصادف‌های متعدد کامیون‌های باری شده است.

اسپوتنیک گزارش داده است که نیروهای آذربایجانی پول آن دسته از رانندگانی که به واحد درام ارمنستان است قبول نمی‌کند و فقط دلار و یا منات را می‌پذیرد.

گفتنی است این رفتار توسط دولتمردان باکو در حالی صورت می‌گیرد که دولت ایران پس از فروپاشی شوروی و اشغال قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان، یک جاده اختصاصی از داخل خاک خود برای اتصال آذربایجان به نخجوان در اختیار این کشور قرار داده است که آن‌ها بیش از سی سال از این جاده طولانی به صورت رایگان استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    لطفا عوامفریبی نفرمایید. ایران برای عبور ماشینهای آذربایجان – نخجوان که از خاک ایران عبور میکنند مبلغی را در بیله سوار و یا آستارا از رانندگان اخذ مینماید.میتوانید از رانندگان آذربایجانی بپرسید…بیش از سی سال است که ارمنستان غاصب با اشغال خاک جمهوری آذربایجان از جاده متعلق به آذربایجان استفاده می کرده است و حالا آذربایجان حق دارد از رانندگان عوارض بگیرد همانند اینکه دولت ایران از جاده و پل میانگذر اورمیه – تبریز از رانندگان داخلی عوارض میگیرد.

    این کار جواب کسانی هست که خودشان را برای الهام علی‌اف هلاک میکردن و به حمایت از این نامرد درخیابانهای تبریز اعتراض و شلوغ کاری کردن . بیایید اینم جواب حمایتتون.این علی اف دست نشانده اسراییل و اردوغان هست بله قربان گوی آنهاست.حالا کار به جایی رسیده که با دم شیر میخواد بازی کنه.!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *