• 6:57 بعد از ظهر

  • 1400-06-21

  • کد خبر: 15953

تظاهرات ضد ماسک در ترکیه

بیش از ۲ هزار نفر از مردم ترکیه در استانبول علیه دستورات رسمی مربوط به ویروس کرونا شامل واکسیناسیون، آزمایش و ماسک، به اقدامات و فشار دولت اعتراض کردند.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ بیش از ۲ هزار نفر از مردم ترکیه در استانبول علیه دستورات رسمی‌مربوط به ویروس کرونا شامل واکسیناسیون، آزمایش و ماسک، به اقدامات و فشار دولت اعتراض کردند.

در این تجمع اکثر شرکت‌کنندگان بدون ماسک شعار می‌دادند و پلاکارد‌ها و پرچم ترکیه را در دست داشتند. به گفته یکی از شرکت‌کنندگان تجمع، این همه‌گیری با محدودیت‌هایی که دارد آزادی ما را سلب کرده و هیچ پایانی برای آن وجود ندارد. ماسک، واکسن و آزمایش پی سی آر ممکن است همگی اجباری شوند. ما اینجا هستیم تا نارضایتی خود را از این موضوع اعلام کنیم.

روز دوشنبه دولت ترکیه ارائه کارت واکسیناسیون یا آزمایش منفی کووید-۱۹ را برای همه استفاده‌کنندگان از هواپیما‌های بین‌شهری، اتوبوس‌ها و قطار‌ها و همچنین برای افرادی که در رویداد‌های بزرگ مانند کنسرت یا اجرای تئاتر شرکت می‌کنند، الزامی‌کرد.

تمامی‌کارکنان مدرسه که واکسینه نشده‌اند نیز باید هفته‌ای دو بار آزمایش پی سی آر انجام دهند. استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در مکان‌های عمومی‌الزامی‌است.

حدود ۶۴ درصد از ترک‌ها تحت یک برنامه ملی هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. با این حال، روزانه حدود ۲۳ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور گزارش می‌شود که این امر وزیر بهداشت را وادار می‌کند که نسبت به همه‌گیری واکسینه نشده‌ها هشدار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *