• 9:39 قبل از ظهر

  • 1400-06-20

  • کد خبر: 15887

پشت پرده نزدیکی ترکیه با امارات؟

عبداللطیف شنر، از اعضای مؤسس حزب عدالت و توسعه در گفتگو با روزنامه ینی چاغ مدعی شد که دلیل نرمش آنکارا در مقابل ابوظبی تلاش حزب حاکم برای ساکت کردن سدات پکر، مرد مافیایی ترکیه است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ عبداللطیف شنر، از اعضای موسس حزب عدالت و توسعه که چند سال پیش در نتیجه اختلاف با رجب طیب اردوغان از  این حزب جدا شده و به عضویت حزب جمهوری خلق درآمد در گفتگو با روزنامه ینی چاغ مدعی شد که دلیل نرمش آنکارا در مقابل ابوظبی تلاش حزب حاکم برای ساکت کردن سدات پکر، مرد مافیایی ترکیه است.

شنر با اشاره به اینکه پکر پس از حضور در امارات افشاگری‌های قابل توجهی علیه گروهی از حاکمیت انجام داد و نشان داد که اطلاعات قابل توجهی که می‌تواند گروهی از وزرا، نمایندگان مجلس، خانواده رئیس‌جمهور و حتی خود او را به دردسر بیاندازد در اختیار دارد.

پس از این مرحله شاهد نرمش آنکارا در قبال امارات هستیم که در سال‌های پیش به دلیل حمایت از گروه تروریستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، جریان فتح‌الله گولن، مسئله لیبی و مسائلی از این دست اختلافات بسیار شدیدی با یکدیگر داشتند.

به نظر می‌رسد آنکارا تلاش دارد تا با دادن امتیازاتی به امارات آن‌ها را راضی به اخراج پکر از این کشور و یا استرداد او کنند.

شنر تأکید کرد که برخی مسائل پشت پرده گروه حاکم در حزب عدالت و توسعه تبدیل به مسئله امنیت ملی ترکیه شده است و آن‌ها در برابر کشورهای مختلف از جمله آمریکا و امارات متحده عربی و دیگران برای در امان ماندن این اسرار شخصی و مالی‌شان حاضر به کرنش شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *