• 2:56 بعد از ظهر

  • 1400-06-09

  • کد خبر: 15532

رزمایش روسیه با ایران و آذربایجان در خزر

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور قرار است رزمایشی دریایی را در آب‌های دریای خزر با کشتی‌های کوچک مسلح به موشک و توپخانه از ایران، آذربایجان و قزاقستان در اوایل ماه سپتامبر سال جاری میلادی برگزار کند.

آناج- گروه ترکیه و قفقاز؛ وزارت دفاع روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور قرار است رزمایشی دریایی را در آب‌های دریای خزر با کشتی‌های کوچک مسلح به موشک و توپخانه از ایران، آذربایجان و قزاقستان در اوایل ماه سپتامبر سال جاری میلادی برگزار کند.

گفتنی است که در حال حاضر ششمین دور از مسابقات بین‌المللی «جام دریا» به میزبانی ناوگان شمال با کشورهای روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ایران در بندرگاه انزلی در حال برگزاری است و در این دوره از مسابقات که بخش شناوری آن در بندر انزلی برگزار می‌شود؛ شناورهای کشورهای آذربایجان، قزاقستان، روسیه و ایران با ۴۰۰ ورزشکار به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

پیش‌تر نیز «لوان ژاگاریان» سفیر روسیه در تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که روسیه، ایران و چین رزمایش نظامی‌مشترکی موسوم به چیرو را در خلیج‌فارس در بازه زمانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی، برگزار خواهند کرد.

ژاگاریان در همین رابطه گفته بود: در پایان سال جاری یا اوایل سال آتی، رزمایش سالانه مشترک «چیرو» در منطقه خلیج‌فارس برگزار خواهد شد. کشتی‌های جنگی روسی، ایرانی و چینی در این تمرین نظامی‌شرکت می‌کنند. هدف اصلی این رزمایش، تمرین کردن اقدامات لازم جهت حصول اطمینان از ایمنی حمل و نقل بین‌المللی و مبارزه با دزدان دریایی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *