• 1:49 بعد از ظهر

  • 1400-06-07

  • کد خبر: 15471

گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

سه فینالیست شهرداری تبریز مشخص شدند/ حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن

جلسه امروز شورای شهر با انتخاب سه فینالیست شهرداری تبریز و استعفای یک عضو شورا به پایان رسید.

به گزارش آناج، جلسه امروز شورای شهر تبریز با تاخیر بیست دقیقه‌ای با دستور جلسه انتخاب شهردار تبریز آغاز شد.

حجت الاسلام رسول برگی در ابتدای این جلسه اظهار داشت: دلیل طولانی شدن روند انتخاب شهردار نگاه کامل به برنامه‌های گزینه شهرداری بود، ما لیستی و از پیش تعیین شده شهردار انتخاب نکردیم بلکه به برنامه‌ها نگاه کردیم.

روح الله رشیدی هم در خصوص روند انتخاب شهردار گفت: پیشنهاد می‌کنم حداقل دو نفری که بالای پنج رای می‌آورند برای مرحله بعدی انتخاب شهردار بیایند.

وی ادامه داد: این موضوع را طبق ماده ۷۲ تصمیم بگیریم تا روند انتخاب شهردار مشخص شود.

علی نوای باغبان هم در این خصوص عنوان کرد: موضوع اینگونه پیش‌بینی می‌شود که دو نفر حداقل باید پنج رای بیاورند که روند را ادامه دهیم، اگر فقط یک نفر پنج رای یا بیشتر باشد رقابتی وجود نخواهد داشت پس اگر فقط یک نفر بالای پنج رای داشته باشد، آرای بالای چهار نفر را هم در نظر بگیریم.

شهرام دبیری هم با اشاره به آئین‌نامه اظهار داشت: در آئین‌نامه پیش بینی شده که کسانی که احراز شرایط شده‌اند را باید انتخاب کنیم، با لحاظ کردن شرایط احراز و تطبیق کاندیداها می‌توانیم رای‌گیری را انجام دهیم.

روح الله دهقان‌نژاد هم در پایان ابراز داشت:اگر یک نفر اکثریت آرا را کسب کرد نفر یا نفرات بعدی که بیشترین رای را آورد را هم وارد دور بعدی کنیم.

در ادامه تنفس ده دقیقه‌ای به اعضا داده شد که پس از رایزنی‌ها و صحبت‌ها فریدون بابایی اقدم از گزینه‌های شهردازی تبریز از این انتخابات اعلام انصراف نمود.

پس از رای گیری حمید منجم با هفت رای، مظفر سلیمانی و عباس رنجبر با پنج رای به مرحله نهایی انتخاب شهردار تبریز راه یافتند.

علی جعفری آذر و یعقوب هوشیار نیز به ترتیب موفق به کسب چهار و سه رای شدند.

با تصمیم اعضای شورا انتخاب شورا به جلسه روز دوشنبه ساعت ۱۷ بعد از ظهر موکول شد.

در ادامه این جلسه در اتفاقی عجیب فریدون بابایی اقدم از عضویت در شورای شهر تبریز استعفا کرد و نامه استعفای خود را تقدیم رئیس شورا کرد.

بابایی‌اقدم عنوان کرد که دلایل استعفای خود را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

در ادامه با رای‌گیری اعضا آقایان غلامرضا احمدی به عنوان عضو ناظر در سازمان پسماند شهرداری تبریز و یاسین بجانی عضو ناظر در سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز، علیرضا نوای باغبان عضو ناظر در کمیسیون مناقصات پروژه‌‌‌های حمل و نقل انتخاب شدند.

همچنین علیرضا نوای باغبان عضو ناظر سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری تبریز، احد صادقی عضو مجمع عمومی‌شرکت واحد، روح الله رشیدی عضو شورای سازمان عمران، یاسین بجانی عضو شورای سازمان حمل و نقل و ترافیک شهری، یاسین بجانی، عضو ناظر در مناقصات سازمان قطار شهری انتخاب شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *