• 10:39 قبل از ظهر

  • 1400-05-31

  • کد خبر: 15255

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان خبر داد؛

لغو تور ایران-آذربایجان برای دومین سال متوالی

رئیس هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌شرقی در خصوص دلایل عدم برگزاری تور بین‌المللی ایران-آذربایجان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آناج، رسول هاشم‌کندی، رئیس هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌شرقی و مدیر فنی تور ایران – آذربایجان در گفتگو با ایسنا در مورد لغو این تور و بدهی چند هزار یورویی به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری بیان کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری این تور وجود ندارد. البته مشکلی برای درجه تور پیش نمی‌آید چون کرونا یک مسئله جهانی است و خیلی از رویدادهای بزرگ و تورهای دیگر در سراسر جهان هم بخاطر کرونا لغو شده‌اند.

وی در مورد بدهی به اتحادیه جهانی گفت: بدهی چند ساله بابت تست‌های دوپینگی که در تور گرفته شده است به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری داریم که مبلغ آن ۹ هزار یورو است. اتحادیه جهانی به کمیته برگزاری تور در مورد تسویه این بدهی نامه ارسال کرده و برای ثبت‌نام تور برای سال آینده ابتدا باید این بدهی را تسویه کنیم. ما به نادو ایران نامه ارسال کرده‌ایم اما هنوز جوابی نگرفته‌ایم از طرفی فرصت زیادی برای ثبت‌نام باقی نمانده است و باید این بدهی تعیین تکلیف شود، سپس ثبت‌نام تور را برای سال آینده انجام دهیم.

هاشم‌کندی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه این بدهی برای چند دوره است و چرا هر سال تسویه نشده است، تصریح کرد: فکر می‌کنم برای دو دوره اخیر باشد. خیلی از مسائل که مربوط به برگزار کننده است، هر سال پیگیری و هزینه‎‌ها را به موقع پرداخت کرده‌ایم اما چون این هزینه مربوط به تست‌های دوپینگ بوده است مشخص نبوده متولی آن نادو است یا اداره کل ورزش و جوانان استان و یا فدراسیون از این رو هزینه آن باقی مانده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *