• 1:10 بعد از ظهر

  • 1400-05-11

  • کد خبر: 14410

تراکتور خیلی دیر سامان گرفت! + عکس

تراکتور با نمایش عالی در آخرین بازی فصل خود و در سایه درخشش ستاره بومی‌اش توانست عنوان بهترین تیم هفته پایانی لیگ برتر فوتبال را از آنِ خود کند.

به گزارش آناج، تیم فوتبال تراکتور با کسب نمره 7.9 از رسانه آماری «متریکا» عنوان بهترین تیم هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال را به خود اختصاص داد. تراکتوری‌ها در آخرین بازی فصل خود دروازه سایپا را به توپ بسته و حریف تهرانی را با نتیجه پرگل 5 بر یک درهم کوبیدند. سامان نریمان‌جهان مرد اول این میدان بود که یک گل و 2 پاس گل داد تا با کسب نمره عالی 9.51 از متریکا برترین بازیکن هفته شناخته شود. به نوعی تراکتور خیلی دیر سامان گرفت! این تیم با تکرار رتبه چهارم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار ماند. تراکتور در صورت قهرمانی استقلال در آسیا برای دومین فصل متوالی مسافر رقابت‌های آسیایی خواهد شد با این تفاوت که اینبار این سهمیه حضور در پلی‌آف خواهد بود.

رسانه آماری متریکا در تحلیل خود برای انتخاب تراکتور به عنوان بهترین تیم هفته نوشت: برای سومین هفته متوالی، تیمی‌در لیگ برتر 5 گل به حریفش زد. این بار تراکتور بود که برای زنده نگه‌داشتن امید کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، به حریفش رحم نکرد. تراکتور با تحمیل سنگین‌ترین شکست 16 سال اخیر سایپا، این تیم را هم راهی لیگ یک کرد. در این هفته به جز استقلال، هیچ تیمی‌بیشتر از تراکتور شوت در چارچوب نزد. در مجموع شوت هم تراکتور جزو سه تیم برتر هفته بود که 17 مرتبه دروازه سایپا را تهدید کرد. ده بازیکن تراکتور در این هفته نمره بالای هفت را از متریکا دریافت کردند. فیروز کریمی‌هم با کسب این سه امتیاز، هفتمین سرمربی امتیازآور ادوار لیگ برتر شد و به طور میانگین 2.0 امتیاز از هر بازی برای تراکتور کسب کرده است. تراکتور این هفته نمره 7.9 را از متریکا دریافت کرد.

این رسانه در خصوص سامان نریمان‌جهان نیز که برترین بازیکن هفته پایانی انتخاب شد، بیان کرد: سامان نریمان‌جهان باز هم به سایپا گل زد. نریمان‌جهان در تاریخ لیگ برتر به هیچ تیمی‌بیشتر از سایپا گل نزده است. سامان علاوه بر گلی که زد، آمار فوق‌العاده 6 پاس کلیدی در یک بازی را هم ثبت کرد. از این شش موقعیتی که او با پاس کلیدی ساخت، 2 تا از آن‌ها منجر به گل شد تا روی سه گل تراکتور، نقش مستقیم داشته باشد. این پاس‌های ریسکی، از دقت او کم نکرد و برای نریمان‌جهان دقت پاس 87% مقابل سایپا ثبت شده است. آمارهایی که باعث شد ستاره تراکتور در هفته پایانی لیگ، با نمره متریکا 9.51 بهترین بازیکن هفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *