• 5:55 بعد از ظهر

  • 1400-05-10

  • کد خبر: 14391

نایب قهرمان المپیک توکیو؛

شکست دادن ژاپن راحت نبود/ در دوره بعدی المپیک مدال انفرادی می‌خواهم

المپین آذربایجان‌شرقی گفت: ژاپن با تمام قدرت آمد بود که به فینال مسابقات تکواندو تیمی‌راه یابد، اما توانستیم این تیم را در کشور خودش شکست دهیم.

به گزارش آناج، امیرمحمد بخشی در خصوص حضور در مسابقات المپیک توکیو اظهار داشت: المپیک‌ بزرگترین میدان ورزشی هست هر کشوری که میزبانی می‌گیرد تلاش می‌کند در تمام رشته‌ها عملکرد مطلوبی داشته باشد و همین در رشته تکواندو هم برای میزبان صدق می‌کرد.

وی گفت: در بحث مسابقات تیمی‌که در ۲۰۲۰ توکیو به صورت آزمایشی برگزار شد ۵ تیم حضور داشتند که کشور ایران و‌ چین فینالیست شدند و باید بگویم ژاپن برای طلای تکواندو تیمی‌حساب ویژه‌ای باز کرده بود و بازی اول ما با تیم میزبان بود و توانستیم با تمام قدرت برابر این تیم به برتری رسیده و به فینال مسابقات راه یابیم.

تکواندوکار آذربایجان‌شرقی راجع به علت ناکامی‌تیم کشورمان در دیدار نهائی توضیح داد: برابر چین هم در راند اول برابر پیش رفتیم، اما متاسفانه در راند دوم نتیجه را واگذار کردیم و به مقام نایب قهرمانی المپیک دست یافتیم.

بخشی در مورد اردوهای تیم ملی تکواندو کشور پیش از المپیک خاطرنشان کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا، اردوهای تیم ملی به صورت منظم برگزار شده و فدراسیون تکواندو نهایت تلاش خود را برای آمادگی تیم تکواندو انجام داد که جا دارد از تلاش آقای پولادگر و سایر مسوولان فدراسیون تکواندو تشکر کنم.

وی در مورد اینکه نتایج بخش انفرادی و عدم نتیجه‌گیری تکواندوکاران در این بخش ابراز داشت: آرمین هادی‌پور و میرهاشم‌ حسینی مثل برادران من هستند و با شکست‌های‌شان ناراحت و‌با پیروزی‌های‌شان شاد می‌شویم و وقتی نتوانستند نتیجه لازم را بگیرند من هم به شدت ناراحت شدم، اما در مورد عدم نتیجه‌گیری تکواندو در بخش انفرادی باید مربیان تیم صحبت کنند و من فقط می‌توانم در مورد بخش تیمی‌اظهار نظر کنم.

این تکواندوکار ملی‌پوش میانه‌ای تأکید کرد: خوشحالم که تلاش من و عرفان ناظمی‌بی‌نتیجه نمانده و توانستیم در المپیک توکیو به مدال دست یابیم. جا دارد ‌از خوانواده‌ام‌ که‌ زحمت من را ‌کشیدند‌ و من را به این‌ جایگاه رساندند تشکر کنم و یک تشکر ‌ویژه می‌کنم از مدیر ‌کل ورزش استان آقای بهتاج و رئیس هیات تکواندو استان آقای رنجبر‌پور که همیشه هوای ما را داشتند.

بخشی در پایان ابراز امیدواری نمود: تلاش می‌کنم در دوره بعدی المپیک در بخش انفرادی مسابقات جوایز حضور را یافته و بتوانم این بار در بخش انفرادی به مدال المپیک دست یابم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *