• 7:47 قبل از ظهر

  • 1400-05-05

  • کد خبر: 14206

بی‌اعتمادی آمریکا به ترکیه و محاصره جغرافیایی آن

حجم گسترده انتقال تجهیزات نظامی آمریکا در اطراف ترکیه با هدف حضور طولانی‌مدت است و صرفاً برای رزمایش نیست و این به معنای بی‌اعتمادی آمریکا به ترکیه و تلاش این کشور برای محاصره جغرافیایی ترکیه به شمار می‌رود.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ آمریکا بیش از 400 تانک و ادوات زرهی خود را در 40 کیلومتری خاک ترکیه در پایگاه دده آغاچ یونان مستقر کرد.

به گزارش روزنامه جمهوریت، بر اساس اطلاعاتی که از شبکه‌های اجتماعی پنتاگون می‌توان به دست آورد در هفته‌های گذشته نیروهای آمریکایی تحرکات قابل‌توجهی در این منطقه جغرافیایی داشته‌اند و در اظهارات مقامات آمریکایی این پایگاه به عنوان یک پایگاه راهبردی منطقه‌ای برای آمریکا تلقی شده است.

کارشناسان تُرک در واکنش به تحرکات معتقدند که اگر این حجم انتقال نیرو با هدف حضور طولانی‌مدت در این پایگاه انجام شده است و صرفاً برای رزمایش نیست این به معنای بی‌اعتمادی آمریکا به ترکیه و تلاش این کشور برای محاصره جغرافیایی ترکیه به شمار می‌رود.

این تحرکات را می‌توان قطعه‌ای از پازل تلاش برای محاصره روسیه نیز به شمار آورد که این حجم حضور آمریکا در یونان باز به معنای بی‌اعتمادی آمریکایی‌ها به ترکیه در راهبرد روسی آنها خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *