• 12:20

  • 1400-05-02

  • کد خبر: 14074

پوتین: آغاز جنگ تنها آلترناتیو آتش‌بس قره‌باغ است

رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به درگیری اخیر میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان، اعلام کرد که تنها مرجع حل تنش منطقه، مفاد آتش‌بس امضا شده در ۱۰ نوامبر می‌باشد و در صورت عدم اجرای این آتش‌بس، تنها آلترناتیو آن یعنی جنگ آغاز خواهد شد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به درگیری اخیر میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان، اعلام کرد که تنها مرجع حل تنش منطقه، مفاد آتش‌بس امضا شده در ۱۰ نوامبر می‌باشد و در صورت عدم اجرای این آتش‌بس، تنها آلترناتیو آن یعنی جنگ آغاز خواهد شد و در صورت وقوع محاربه مسئولیت وقایع و پیامدها بر عهده کشور آغازکننده جنگ خواهد بود.

گفتنی است از ساعات بعدازظهر دیروز درگیری میان نیروهای ارمنی و آذربایجانی در منطقه کلبجر به وقوع پیوسته که بنا بر تأیید وزارت دفاع دو کشور، یک نظامی آذربایجانی کشته شده و ۳ نظامی ارمنی زخمی شده‌اند. نظامی آذربایجان با شلیک مستقیم تک‌تیرانداز ارمنی کشته شده است.

هر دو طرف، کشور طرف مقابل را آغازگر این درگیری معرفی می‌کنند.

بنا بر ادعای تحلیلگران ارمنی، آذربایجان با شروع دور جدیدی از درگیری‌ها خواستار مستحکم کردن جایگاه خود در مناطق جدیدی در منطقه می‌باشد، در مقابل نیز تحلیل گران آذربایجانی بر این باورند که ارمنستان با شعله‌ور کردن درگیری‌ها خواستار آغاز راند سوم جنگ در منطقه بوده تا معادلات جدیدی را پدید آورده و به خواسته خود مبنی بر دخیل کردن فرانسه به معادلات قفقاز جامه عمل بپوشاند.

گفتنی است که این درگیری‌ها هنوز هم ادامه دارد و ارتش آذربایجان مواضع ارتش ارمنستان را زیر آتش سنگین قرار داده است.

اخبار تأیید نشده‌ای (رسانه‌های غیررسمی و شبکه‌های اجتماعی) حاکی از تلفات نسبتاً بالای ارتش ارمنستان می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.