• 23:28

  • 1400-04-19

  • کد خبر: 13537

فولاد 1 - 0 ماشین‌سازی؛

موتور ماشینِ اکبرپور در گرمای اهواز سوخت/ سقوط غیررسمی سبزقبایان

سبزپوشان ماشین‌سازی با متحمل شدن شکست یک بر صفر در خانه فولاد خوزستان در آستانه سقوط به لیگ دسته یک قرار گرفتند.

به گزارش آناج، تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در بیست‌وهفتمین بازی فصل خود از ساعت ۲۱:۳۰ امشب میهمان فولاد خوزستان بود که در این بازی خارج از خانه با یک گل زودهنگام شکست را پذیرا شد تا سقوطش به مسابقات لیگ دسته اول تقریبا قطعی شود.

تبریزی‌ها که در دو هفته گذشته با عملکردی درخشان هوادارانشان را به بقا در لیگ امیدوار کرده بودند، در این بازی تحت تاثیر شرایط جوی سنگین اهواز کاری از پیش نبرده و در نهایت مغلوب حریف خود شدند.

محمد آبشک در دقیقه ۸ تنها گل این مسابقه را برای فولاد به ثمر رساند. ضمن اینکه فولادی‌ها در نیمه دوم صاحب یک ضربه پنالتی شدند و می‌توانستند برتری خود را دو برابر کنند اما لوسیانو پریرا ضربه خود را به آسمان زد تا این بازی با همان تک گل به اتمام برسد.

در جدول لیگ برتر فوتبال، فولاد خوزستان با این برد شمار امتیازاتش را به عدد ۳۹ رساند تا به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور بالاتر از این تیم قرار گرفته و خانه چهارم را به نام خود کند. ماشین‌سازی هم ۱۴ امتیازی ماند تا به صورت غیررسمی با مسابقات لیگ برتر خداحافظی کند.

گزارش کامل این دیدار را در زیر می‌خوانید: 

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 1400/04/19 ؛ ساعت 21:30
استادیوم: فولاد آره‌نا اهواز / بدون تماشاگر

گروه داوری: داور وسط: امیر ایار – کمک‌ها: علی اکبر عظیم پور و هیوا بهمنی؛ داور چهارم: فرزاد منصوری/ ناظر: محسن قهرمانی

ترکیب فولاد خوزستان: احسان مرادیان، موسی کولیبالی، وحید حیدریه (دقیقه 46: مهران درخشان‌مهر)، مهران موسوی، مجتبی نجاریان (دقیقه 62: صالح حردانی)، محمد آبشک، محمد میری (دقیقه 70: احمد عبدالله زاده)، آیاندا پاتوسی،فرشاد احمدزاده، محمد قاسمی‌نژاد (دقیقه 51: حسین ابراهیمی) و لوسیانو پریرا (دقیقه 70: ساسان انصاری).
سرمربی: جواد نکونام

ترکیب ماشین‌سازی: محمدامین رضایی، وحید نعمتی، سیروس صادقیان، ایمان باصفا (دقیقه 76: علی نجفی)، بهمن سالاری، سعید حسین‌پور (دقیقه 84: حسن قاسمی)، منصور باقری، سیدمحمد ابوترابی (دقیقه 46: مهدی رستمی)، سیدمحمد حسینی، اتابک زارعی و هاتف نادری (دقیقه 89: سینا عبداللهی).
سرمربی: علیرضا اکبرپور

کارت زرد: وحید حیدریه (دقیقه 30) محمد قاسمی‌نژاد (دقیقه 51) فرشاد احمدزاده (دقیقه 59) آیاندا پاتوسی (دقیقه 88) از فولاد خوزستان

شرح گل: روی یک کار تیمی و ارسال زیبای محمد قاسمی‌نژاد، محمد آبشک هافبک پیش‌تاخته تیم فولاد خوزستان توانست با ضربه سر دروازه حریف را باز کند و گل اول مسابقه را به سود شاگردان نکونام رقم بزند.

اتفاق ویژه: پس از آن‌که تیم فولاد خوزستان در سه هفته گذشته لیگ برتر مقابل سپاهان، مس رفسنجان و پرسپولیس موفق به کسب پیروزی نشده بود، سرانجام شاگردان جواد نکونام امشب توانستند به طلسم سه بازی بدون برد پایان دهند و سه امتیاز ارزشمند دیدار با ماشین‌سازی را به دست آورند.

دقایق حساس:

دقیقه 14: حرکت زیبا و انفرادی فرشاد احمدزاده با یک شوت داخل پای تماشایی همراه شد اما ضربه او با اختلافی اندک از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

دقیقه 15: حرکت دو نفره عالی آیاندا پاتوسی و لوسیانو پریرا، با پاس پشت‌پای دیدنی پاتوسی همراه شد اما ضربه پریرا با واکنش دو مرحله‌ای امین رضایی همراه شد و دروازه‌بان ماشین‌سازی مانع از ورود توپ به دروازه تیمش شد.

دقیقه 16: حملات پرشمار شاگردان نکونام برای رسیدن به گل دوم، ادامه‌دار بود و روی یک کار تیمی فرشاد احمدزاده توپ را به محمد قاسمی‌نژاد رساند اما ضربه او با واکنش دیدنی محمدامین رضایی مواجه شد و در ادامه احمدزاده در موقعیتی آفساید به توپ ضربه زد.

دقیقه 25: محمد آبشک از سمت چپ خط حمله فولاد با ارسالی بلند توپ را به درون محوطه ماشین‌سازی فرستاد و موسی کولیبالی پیش‌تاخته روی هوا به توپ ضربه زد که ضربه سر او با واکنش به‌موقع دروازه‌بان ماشین‌سازی همراه شد و منجر به گل دوم فولاد نشد.

دقیقه 26: بار دیگر خلق موقعیت از سوی شاگردان جواد نکونام روی همکاری پاتوسی و پریرا که این‌بار ضربه آیاندا پاتوسی راهی به دروازه ماشین‌سازی پیدا نکرد و در حالی که دروازه‌بان ماشین‌سازی خلاف جهت رفته بود، توپ پس از برخورد به پای مدافع سبزپوشان تبریزی راهی کرنر شد.

دقیقه 30: روی ارسال مواج و خطرناک فرشاد احمدزاده روی دروازه حریف، موقعیت گلزنی مناسبی برای فولاد ایجاد شد اما تکل بلند وحید حیدریه به توپ نرسید و او پس از برخورد با امین رضایی، باعث مصدومیت دروازه‌بان ماشین‌سازی شد و از داور مسابقه نیز کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 40: با اشتباه خط دفاعی ماشین‌سازی توپ به فرشاد احمدزاده رسید و او توپ را به لوسیانو پریرا رساند اما ضربه خطرناک و محکم او از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت و راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

دقیقه 42: سرانجام حرکت زیبا و انفرادی مجتبی نجاریان پاس به آیاندا پاتوسی بود که ضربه او از زاویه بسته با واکنش امین رضایی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 45+1: اشتباه دوباره خط دفاعی ماشین‌سازی باعث شد تا فرشاد احمدزاده صاحب توپ شود اما او با بی‌دقتی فرصتی عالی برای گلزنی را از دست داد و شوت او با اختلاف از بالای دروازه ماشین سازی به بیرون رفت.

دقیقه 45+2: حفظ توپ عالی لوسیانو پریرا درون محوطه جریمه ماشین‌سازی روی پاس ارسالی از سوی فرشاد احمدزاده باعث خلق موقعیت برای فولاد شد اما شاگردان نکونام از این فرصت هم برای به ثمر رساندن گل دوم نتوانستند استفاده کنند.

دقیقه 45+4: پس از حرکت انفرادی مجتبی نجاریان پشت محوطه جریمه ماشین‌سازی، او اقدام به شوت‌زنی به سوی دروازه حریف کرد که ضربه نجاریان به شکلی خطرناک و با اختلافی کم از کنار دروازه رضایی به بیرون رفت و به گل تبدیل نشد.

دقیقه 46: اولین موقعیت جدی نیمه دوم روی ارسال محمد میری از سمت چپ روی دروازه ماشین‌سازی خلق شد که ضربه فرشاد احمدزاده به شکلی خطرناک از کنار دروازه ماشین‌سازی، از زمین بازی خارج شد.

دقیقه 48: روی اشتباه ایمان باصفا، شاگردان جواد نکونام حرکت تیمی زیبایی را انجام دادند که سرانجام ضربه فنی محمد قاسمی‌نژاد با اختلاف کم از کنار دروازه ماشین‌سازی عبور کرد.

دقیقه 53: آشفتگی خط دفاعی ماشین‌سازی باعث شد تا موقعیت دیگری به سود فولاد خلق شود اما ضربه کات‌دار و فنی آیاندا پاتوسی درون محوطه جریمه ماشین‌سازی راه به جایی نبرد و وارد دروازه رضایی نشد.

دقیقه 54: اولین موقعیت خطرناک برای ماشین‌سازی روی ارسال از ضربه ایستگاهی به دست آمد اما ناهماهنگی بازیکنان ماشین‌سازی درون محوطه شش‌قدم فولاد باعث شد تا یک فرصت خوب برای تهدید دروازه فولاد و رسیدن به گل تساوی از دست برود.

دقیقه 61: در ادامه فرصت‌سوزی‌های شاگردان نکونام روی کار تیمی زیبا، پاس درخشان‌مهر به پریرا رسید و او توپ را به پاتوسی رساند اما ضربه عجیب هافبک آفریقایی فولاد با اختلاف از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

دقیقه 68: روی شروع مجدد مسابقه، صالح حردانی صاحب توپ شد و از سمت راست محوطه جریمه ماشین‌سازی نفوذ کرد که مدافع ماشین‌سازی او را سرنگون کرد و داور مسابقه در سوت خود به نشانه پنالتی به سود فولاد دمید.

دقیقه 69: لوسیانو پریرا کاپیتان تیم فولاد خوزستان پشت ضربه پنالتی به دست آمده برای تیمش ایستاد اما ضربه او به شکلی عجیب به آسمان رفت و راهی به دروازه ماشین‌سازی پیدا نکرد.

دقیقه 71: شاگردان جواد نکونام بار دیگر با کار تیمی روی دروازه ماشین‌سازی خلق موقعیت کردند که ضربه فنی فرشاد احمدزاده پس از برخورد در میانه راه به مدافع ماشین‌سازی راهی کرنر شد.
دقیقه 72: روی ارسال کرنر توسط آیاندا پاتوسی، احمد عبدالله زاده توانست توپ را به گل تبدیل کند اما در تصمیمی جنجالی و مشکوک داور مسابقه گل عبدالله‌زاده را مردود اعلام کرد.

دقیقه 85: ارسال تند و تیز ساسان انصاری به دهانه دروازه ماشین‌سازی از حسین ابراهیمی عبور کرد و او در شرایطی که به درون دروازه ماشین‌سازی رفت اما نتوانست توپ را وارد دروازه رضایی کند و فرصت خوب گلزنی دیگری برای فولاد از دست رفت.

دقیقه 90+1: روی اشتباهات سریالی خط دفاعی فولاد موقعیت گلزنی درون محوطه جریمه ماشین‌سازی ایجاد شد که مهران درخشان‌مهر در آخرین لحظه، توپ را به اوت فرستاد و مانع از تهدید دروازه فولاد شد.

دقیقه 90+3: فرصت فوق‌العاده گلزنی برای فولاد در لحظات پایانی مسابقه به دست آمد اما در فاصله چند قدمی تا دروازه ماشین‌سازی، محمدامین رضایی موفق به مهار ضربه ساسان انصاری شد و توپ از خط دروازه ماشین‌سازی عبور نکرد.

در حاشیه:

* فولاد خوزستان در 23 بازی گذشته خود در خانه شکست نخورده و می‌تواند با حفظ این روند مقابل ماشین‌سازی، به رکورد 24 بازی شکست‌ناپذیری مس کرمان حدفاصل لیگ هفتم تا لیگ دهم برسد و در چهار قدمی رکورد طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری در بازی‌های خانگی قرار گیرد.

* محسن فروزان پس از غیبت در مقابل پرسپولیس که جواد نکونام علت آن را فنی اعلام کرده بود، بار دیگر در ترکیب تیمش غایب است تا برای دومین بازی پیاپی از روی نیمکت کار را آغاز کند.

* در 7 تقابل گذشته فولاد و ماشین‌سازی در لیگ برتر، چهار پیروزی سهم فولاد بوده و سه مسابقه هم با تساوی به پایان رسیده و سبزپوشان تبریزی در کسب پیروزی ناکام بوده‌اند.

* مصدومیت محمدامین رضایی دروازه‌بان ماشین‌سازی باعث توقف چهار دقیقه‌ای مسابقه شد و داور مسابقه تشخیص داد تا در این بازه مصدومیت او، اعلام کولینگ بریک کند تا زمان کمتری از مسابقه اتلاف شود.

* مصدومیت چندباره بازیکنان فولاد و ماشین‌سازی در جریان مسابقه باعث شد تا امیر ایار داور مسابقه برای نیمه نخست، 4 دقیقه وقت اضافی را اعلام کند.

* هنگام تعویض دوم فولاد خوزستان که با تصمیم جواد نکونام قرار بود حسین ابراهیمی جایگزین محمد قاسمی‌نژاد شود، وقت‌کشی هافبک فولاد در هنگام خروج از زمین مسابقه باعث شد تا داور بازی با کارت زرد او را جریمه کند.

* فرصت عالی گلزنی برای فولاد پس از چندین موقعیت طلایی گلزنی که از دست رفته بود، با اعلام پنالتی به دست آمد که لوسیانو پریرا پنالتی را برخلاف جهت حرکت دروازه‌بان ماشین‌سازی، خارج از چارچوب دروازه به آسمان کوبید.

* پس از آن‌که پنالتی فولاد توسط پریرا از دست رفت، نکونام تصمیم به تعویض کاپیتان خود گرفت و ساسان انصاری به جای پریرا وارد زمین شد؛ همزمان با انصاری، عبدالله زاده هم جایگزین میری شد و احمد عبدالله زاده نیز بازوبند کاپیتانی فولاد را به بازوی خود بست.

* در دقایق پایانی سوت‌های پرشمار داور مسابقه امیر ایار مورد اعتراض کادرفنی فولاد قرار گرفته بود و آن‌ها اعتراضات زیادی را نسبت به عملکرد او داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    نفرین هواداران تیم ماشین سازی تا آخر عمر پشت سر زنوزیست.او باید تاوان پس بدهد.او کسی است که فوتبال تبریز را به گند کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.