• 10:37 قبل از ظهر

  • 1400-04-15

  • کد خبر: 13369

آناج گزارش می‌دهد؛

استقلال – تراکتور؛ دوئل نابرابر با لعاب آسیایی!

تراکتوری‌ها شامگاه امروز در حساس‌ترین دیدار هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال به مصاف میزبان خود استقلال تهران می‌روند.

به گزارش آناج، اگر قطعی‌های مکرر برق امان بدهد! امشب هواداران فوتبال ایران شاهد دیدارهای حساسی در هفته بیست‌وششم لیگ برتر خواهند بود که بدون شک دیدنی‌ترین آن‌ها مصاف استقلال و تراکتور در ورزشگاه آزادی تهران است.

در این پیکار سنتی بین دو تیم آسیایی، تراکتور درحالی به دیدار میزبانش استقلال می‌رود که در تکاپو برای کسب مجدد سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست و برای عقب نماندن از کورس باید در نبرد حساس امشب دست پر از میدان خارج شود.

این تیم در هفته گذشته در اولین بازی با سرمربی جدید خود مقابل میهمانش ذوب‌آهن به یک پیروزی اقتصادی و البته سخت دست یافت که با این برد از زیر فشار انتقادات رهایی یافته و به آرامش نسبی رسید.

اما تیم محبوب پرشورها در جدالی نابرابر پا به این دیدار خارج از خانه می‌گذارد جایی که به قول فیروز کریمی‌یک تیم آرمانی غائب دارد و بالاجبار با ترکیبی متفاوت وارد زمین خواهد شد!

در سوی مقابل، استقلال در هفته‌های گذشته بزرگترین شاکی فوتبال ایران بوده و اوج اعتراضات این تیم پس از تساوی بدون گل چند روز قبل در زمین آلومینیوم بود که معتقد بودند گل سالم‌شان با اشتباه داوری مردود شده است.

با این حال، شاگردان فرهاد مجیدی در بازی‌های اخیر روند خوبی را طی کرده‌اند و با توجه به اینکه از کورس قهرمانی جا مانده‌اند، امیدوارند تا با پیروزی در این بازی سهمیه آسیایی را مسجل کنند.

این بازی، مصاف تیم‌های سوم و پنجم جدول است. استقلال با ۴۴ امتیازی در مکان سوم قرار دارد و احتمالا فصل را نیز با این جایگاه به اتمام خواهد رساند و تراکتور با ۳۶ امتیاز پنجم است.

از طرفی، پیکار دو تیم صحنه تقابل استاد – شاگردی است و فیروز کریمی‌که روزگاری در استقلال سرمربی فرهاد مجیدی بود در بازی امروز به شاگرد خود رسیده که جالب توجه خواهد بود.

نکته دیگر اینکه استقلال با فرهاد مجیدی موفق به شکست تراکتور نشده است. آبی‌ها پیش از این در دو بازی با هدایت این سرمربی مقابل سرخ‌پوشان دیار آذربایجان یک مساوی و یک باخت تجربه کرده‌اند.

این درحالی است که از آخرین برد تراکتور برابر استقلال در ورزشگاه آزادی بیش از ۱۶۷۰ روز می‌گذرد و باید دید که در بازی امشب طلسم این تیم شکسته خواهد شد یا طلسم مجیدی؟

ناگفته نماند؛ دیدار رفت تیم‌های تراکتور و استقلال در تبریز با برتری سه بر یک تیم تهرانی خاتمه یافت و در آخرین بازی دو تیم در ورزشگاه آزادی نیز نتیجه بدون گل به ثبت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *