• 14:01

 • 1400-04-14

 • کد خبر: 13332

واکنش وزیر بهداشت به سخنان زیباکلام؛

ننگ بر سیاست‌زدگی که تاریخ نمی‌خوانید/ ایران تنها کشور سازنده واکسن در منطقه

نمکی گفت: زیباکلام نمی‌داند الان در بدنش آنتی‌بادی‌های واکسن‌های داخلی رازی و پاستور می‌چرخد. آنقدر تاریخ نمی‌خوانند که انستیتوهای ما سال‌هاست تنها واکسن‌ساز منطقه بوده‌اند.

به گزارش آناج، سعید نمکی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان شرقی که در سالن ذکریای رازی دانشکده داروسازی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: دو ماه است که ویروس هندی، نیویورکی و آفریقایی وارد کشور شده  اما سینه سپر کرده ایم و کادر درمان و مدافعان سلامت با موشک نقطه زن مناطق آلوده به این ویروس را نشانه گرفته اند تا آلودگی به کل کشور سرایت نکند.

وی تصریح کرد: از بی‌توجهی‌ها گله نمی کنیم چون این کار جز تشویش اذهان و نگرانی مردم نتیجه و حاصل دیگری ندارد اما باید همه بدانند که با وجود همه این بی توجهی ها پیک چهارم کرونا را با یک دوم آمار مرگ پیک سوم مدیریت کردیم و پشت سر گذاشتیم هر چند که می شد بسیار بهتر عمل و این قضیه را راحت تر مدیریت کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بگوییم پیک پنجم نخواهیم داشت، حرف درستی نیست، گفت: چون همانگونه که ویروس کرونای ووهان از چین به قطب رسید، ویروس هندی نیز به کشور وارد خواهد شد، اما اینکه پیک پنجم مدیریت شده داشته باشیم، بستگی به هنر نیروهای کادر درمان دارد.

وی در واکنش به توئیت صادق زیباکلام که نوشته بود کشوری که نتوانسته در تولید دوچرخه صادرات داشته باشد، چگونه در واکسن کرونا به تولیدکننده بین‌المللی تبدیل می‌شود؟! عنوان کرد: ایشان نمی‌داند الان در بدنش آنتی‌بادی‌های واکسن‌های داخلی رازی و پاستور می‌چرخد. آنقدر تاریخ نمی‌خوانند که انستیتوهای ما سال‌هاست تنها واکسن‌ساز منطقه بوده‌اند.

نمکی یادآور شد: یک جو غیرت ملی طغیان نمی‌کند که برویم تاریخ ارجمند این ملت را بخوانیم، زحمت یک ساله مدافعان سلامت و سازندگان دارو و واکسن و… را نفی می‌کنند تا یک فرد یا جریانی را بزنند؛ ننگ بر این سیاست‌زدگی!

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌خوب‌از‌این‌چهار‌واکسنی‌که‌در‌کشورتولید‌
  میشود‌بودجه‌می‌دادید‌لا‌اقل‌یک‌واکسن‌در‌تبریز‌کار‌
  تحقیقاتی‌وتولیدش‌اقدام‌شود‌تحقیقا‌نیمی‌از‌
  دکترهای‌تهرانی‌اصالتی‌ترکی‌دارند

  جز مشتی شعار بی محتوا و مسخره و چاپلوسانه چیز خاصی ننوشته اینکه انستیتو پاستور واکسن تولید گی کند چه ربطی به مدیریت پتپه خوار دارد پاستور از رژیم گذشته بوده خلاصه چندش آور و نشان داد ایشان حتی پاچه خوار ی هم هیچ چیز م می شود و در دولت رئیسی قول گی دهم هیچ سمتی نخواهد داشت چون حضور ش تهوع آور هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.