• 19:16

  • 1400-04-12

  • کد خبر: 13263

در گفت‌وگو با آناج مطرح شد؛

سیاست تراکتـور باید تغییر کند/ بازگرداندن کاپیتانان؟ نظر سرمربی مهم است

پیشکسوت تیم فوتبال تراکتور معتقد است تا مادامی که اختلافات داخلی در این تیم وجود داشته باشد، به خدمت گرفتن فرگوسن هم نتیجه نمی‌دهد.

قادر رحیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج با انتقاد از سیاست‌های باشگاه تراکتور اظهار داشت: تغییراتی که در باشگاه تراکتور رخ می‌دهد چنان سرعت زیاد و شیب تندی دارند که در هیچ جایی مرسوم نیست. این تغییرات نشات گرفته از تصمیماتی است که در طول سه فصل اخیر در این باشگاه شاهد بودیم. متاسفانه مدیران ما به دنبال بازدهی زودهنگام هستند و این تفکر سبب تغییرات پی در پی شده است.

دیدگاه مسئولان تراکتور باید تغییر کند

وی افزود: به نظرم مسئولان تراکتور به برنامه درازمدت اعتقادی ندارند. البته باید قبول کنیم که توقعات از تیم خیلی زیاد است و عموم هواداران انتظار کسب مقام قهرمانی و جام را دارند و همین مساله مدیران ما را تحت فشار قرار می‌دهد و درنهایت منجر به تصمیمات عجولانه‌ای می‌شود که در خیلی از موارد معقول و سنجیده نیست. تراکتور به ثبات نخواهد رسید مگر اینکه دیدگاه‌ها در این تیم عوض شده و مشکلات از ریشه حل شود.

حضور نظمی شوک مثبتی بود

پیشکسوت باشگاه تراکتور با اشاره به تغییرات مدیریتی و فنی در این باشگاه گفت: تحولاتی که به تازگی در تراکتور بوقوع پیوست شوک به این تیم بود که در بازی با ذوب‌آهن اثر مثبتی داشت، لیکن همیشه تاثیر اینگونه شوک‌ها لحظه‌ای است و اگر شرایط تثبیت نشود اثر آن از بین خواهد رفت. در واقع اینگونه شوک‌‌ها مانند شوک دادن به یک بیمار قبلی است که اگر در ادامه حالت پایدار ایجاد نکند جواب نمی‌دهد.

اختلافات باشد، فرگوسن هم جواب نمی‌دهد

رحیم‌زاده مطرح کرد: متاسفانه تراکتور در فصل جاری اسیر اختلافات و حواشی داخلی بود که صدمات جبران ناپذیری را به این تیم وارد کرد. به نظرم باشگاه باید در همان ابتدا دست به کار می‌شد و مانع از بروز چنین اختلافاتی می‌شد. تا مادامی که این اختلافات باشد حضور فرگوسن هم در تراکتور نتیجه نخواهد داد.

بازگرداندن کاپیتانان؟ نظر سرمربی مهم است

وی در خصوص درخواست هواداران تراکتور برای بازگرداندن کاپیتانان به این تیم متذکر شد: مسعود شجاعی و اشکان دژاگه بازیکنان باشخصیت و بین‌المللی هستند و با تمام احترامی که به آن‌ها قائل هستم اما فکر می‌کنم بازگشت‌شان در این مقطع از فصل دردی را دوا نخواهد کرد چراکه این دو بازیکن برای مدت طولانی از مسابقات دور بوده‌اند. خواسته هواداران قطعا محترم است ولی در این مورد نظر کادرفنی اولویت دارد.

تراکتور بازی سنگینی با استقلال دارد

مربی اسبق تراکتور درباره بازی آینده این تیم مقابل استقلال نیز خاطرنشان کرد: استقلال در هفته‌های گذشته از زمین و زمان شاکی بوده و این مساله تاثیر زیادی در روند مسابقه خواهد داشت. در مجموع، تراکتور هم از لحاظ فنی و هم از این منظر که چند بازیکن اصلی خود در خط دفاعی را در اختیار ندارد، بازی بسیار سنگینی در پیش دارد. با اینکه کفه ترازو به سمت استقلال سنگینی می‎‌کند ولی من امیدوارم که بازیکنان جایگزین انگیزه مضاعفی داشته باشند و حداقل بازی خوبی از تراکتور ببینیم. این بازی استراتژی خاصی می‌طلبد و احتمال هر نتیجه‌ای وجود دارد.

کسب سهمیه دور از دسترس نیست

وی در خاتمه بیان داشت: هرچند تراکتور نسبت به رقبای خود بازی‌های سخت‌تری دارد ولی سرنوشت در دستان این تیم است. یقین بدانید با تلاش و همدلی کسب سهمیه دور از دسترس نخواهد بود. امیدوارم یکپارچگی به مجموعه تراکتور بازگردد و با تشکیل دوباره کانون هواداران دو دستگی‌ها از بین برود. مطمئناً با حمایت‌ها فشار و استرس از روی تیم برداشته خواهد شد و اگر همه از مدیران باشگاه تا هواداران یکدل و متحد از تیم حمایت کنند و انتظارات معقول باشد، تیم با روحیه بازی خواهد کرد و با این وضعیت شک نکنید که می‌توانیم سهمیه آسیایی را کسب کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.