• 2:00 بعد از ظهر

  • 1400-04-01

  • کد خبر: 12814

منتخبین شورای ششم پاسخ می‌دهند؛

اولویت‌ها مدیریت تبریز و بازگرداندن اعتماد عمومی

منتخبین شورای ششم به اولویت‌های اصلی شهر و نحوه بازگرداندن اعتماد عمومی‌به شوراها و شهرداری پاسخ می‌دهند.

گروه اجتماعی آناج: منتخبین ششمین دوره شورای شهر تبریز روز گذشته مشخص شدند و حالا مردم از این افراد که بسیاری از آنها از جبهه انقلاب و عدالت‌خواهی هستند، توقعات بیشتری دارد.

پایگاه خبری آناج در گفت‌وگوهایی نظرات این افراد را در خصوص سه مساله اصلی پرسیده است که این پاسخ‌ها به ترتیب منتشر می‌شوند. سوال آناج به ترتیب زیر است:

۱) اولویت اصلی شما برای مدیریت شهری چیست؟

۲) چگونه می‌توان اعتماد عمومی‌را به نهادهای عمومی‌مانند شهرداری بازگرداند؟

۳)نحوه تعاملتان با دیگر اعضای شورا چگونه خواهد بود؟

روح الله رشیدی:

۱)یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها احیای عدالت هم در سازمان شهرداری تبریز و هم در شهر است که در شهرداری مربوط به سازماندهی نیروی انسانی و شفافیت است و در حوزه شهری هم حمل‌ونقل عمومی، حاشیه‌نشینی و فضای سبز اولویت اصلی است.

۲)ابتدا باید دلیل سلب اعتماد مردمم را بدانیم و آن را خنثی کنیم، ناکارآمدی و مشغولیت شورا به حواشی باعث شده گره‌گشایی صورت نگیرد و به همین دلیل بحث ارتقای کارآمدی و بازگشت به شأن سیاستگذاری و نظارت می‌تواند اعتماد مردم را بازگرداند.

۳)من به شورای ششم خوشبینم زیرا اکثریت اعضا با تمام اختلاف نظرها به ارزشهای انقلاب،رضایت مردم و عدالت معتقدند و با رویکردشان هم آشنا هستیم. رفع فساد برای اغلب منتخبین به عنوان فصل مشترک است.

حکیمه غفوری

۱)اولویت‌های شهری برای من شخصی نیست بلکه به نظرم اولین قدم و اولویت تکمیل برنامه‌هایی است که در شورای پنجم ناقص مانده و جزء نیازهای شهر است.به نظرم باید برنامه‌های اعضای شورا تجمیع شده و اولویت بندی‌شوند.

۲)متاسفانه مردم را به اندازه‌ای بی اعتماد کردیم که باید وعده و قول نمی‌توان اعتماد آنها را جلب کرد بلکه باید عمل کرد، شفاف‌سازی کارها و نظارت درست باعث می‌شود که مردم کارهای مثبت را ببینند و اولین کار هم برای جلب اعتماد مردم انتخاب شهرداری کارآمد است.

۳)رای مردم بسیار مهم است و مردم هم نشان دادند که با بصیرت انتخاب کردند، فکر می‌کنم بتوانیم تعامل ۱۰۰ درصدی با اعضا داشته باشیم، قبل از انتخاب شدن این آمادگی را داشتم که با هرکسی با وجود اختلاف نظرها و سلیقه تعامل داشته باشم و مشکل مردم را فدای مسائل خود نکنم.

روح الله دهقان‌نژاد

۱)اولویت اصلی شورای ششم باید تعیین اولویت‌های شهر تبریز در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، محیط زیست و …باشد زیرا تاکنون هیچگاه‌ها اولویت‌ها مشخص و بر اساس آن کار انجام نشده بلکه مدیریت‌ها نمایشی و ویترینی بودند.

۲)بازگرداندن اعتماد مردم به نهادهایی مانند شهرداری مستقیما به شورا وابسته است،شورای ششم اعتماد عمومی‌را بازخواهد گرداند زیرا مردم هم با رای‌شان نشان دادند که کسانی را انتخاب کردند که به آنها اعتماد دارند.

۳)منتخبان دوره ششم اهل تعامل برای منافع شهر هستند و در چند روز گذشته هم چیزی که من دیدم رغبت تمام اعضا برای تعامل به نفع شهر بوده است.من به شورای ششم خوشبینم.

در حال تکمیل…

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *