• 8:46 بعد از ظهر

  • 1400-03-29

  • کد خبر: 12773

پیام تبریک علی‌اف به انتخاب آیت‌الله رئیسی

الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان طی پیامی خطاب به آیت‌الله رئیسی انتخاب ایشان را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران صمیمانه تبریک گفت و بر دوستی، برادری و همکاری استراتژیک دو کشور همسایه تأکید کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان طی پیامی‌خطاب به آیت‌الله رئیسی انتخاب ایشان را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران صمیمانه تبریک گفت و بر دوستی، برادری و همکاری استراتژیک دو کشور همسایه تأکید کرد.

متن کامل پیام تبریک رئیس‌جمهور آذربایجان خطاب به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی‌ایران به شرح زیر است:

جناب آقای رئیسی

انتخاب جنابعالی را به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی‌ایران از صمیم قلب تبریک می‌گویم. جمهوری آذربایجان برای روابط خود با جمهوری اسلامی‌ایران که در طول تاریخ ریشه‌های دینی و فرهنگی مشترکی داشته، اهمیت ویژه‌ای قائل است. وضعیت فعلی روابط ما که به سطح همکاری‌های استراتژیک رسیده، خوشحال‌کننده است. سفرهای متقابل متعددی بین کشورهای ما، اسناد امضا شده، پروژه‌های مشترک و همچنین فعالیت موفق کمیسیون مشترک نقش مهمی‌در توسعه همکاری متقابل ما ایفا می‌کند. با آزادسازی سرزمین‌های باستانی و تاریخی آذربایجان از اشغال، مرز دولتی بین آذربایجان و ایران به طور کامل احیاء شده است. این وضعیت جدید فرصت‌های بزرگی برای تقویت هر چه بیشتر روابط دوجانبه بین کشورهای ما و توسعه همکاری منطقه‌ای ایجاد می‌کند. معتقدم روابط دوستانه و همکاری آذربایجان و ایران که مبتنی بر احترام متقابل و حسن هم‌جواری است، با تلاش مشترک ما مطابق با منافع مردمان و کشورهای ما از این به بعد نیز تقویت و گسترش خواهد یافت. برای شما آرزوی سلامتی، خوشبختی و موفقیت در فعالیت‌ها و مسئولیت آینده در راستای تأمین رفاه مردم دوست و برادر ایران دارم.

با احترام

الهام علی‌اف

رئیس‌جمهور آذربایجان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *