• 12:08

  • 1400-03-24

  • کد خبر: 12432

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء؛

ملاک قضاوت مردم سفره و جیبشان است نه وعده و حرف

مرصاد نیوز: فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا گفت: ملاک قضاوت مردم سفره و جیبشان است نه حرف‌ها و وعده ها، هشت‌سال بهای گزاف اقتصاد برجامی از جیب مردم پرداخت شد.

به گزارش آناجبه نقل از مرصاد نیوز، سعید محمد در اجتماع بزرگ حامیان آیت‌الله رئیسی در شهر کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه نگین غرب ایران، سینه ستبر ایران زمین، دیار تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران‌زمین، سرزمین متبرک به خون شهیدان، خط مقدم دفاع از کیان این مرز و بوم، دیار چشمه های جوشان، جنگل‌های بلوط و کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس است.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا افزود: استان کرمانشاه استان فرصت های ناب با زمین‌های زرخیز کشاورزی، مراتع سرسبز دامپروری، ظرفیت‌های سرشار معدنی، منابع انرژی و نفت، ظرفیت ترانزیت در منطقه، فرصت‌های گردشگری، تنوع قومیت‌ها و مذاهب، ظرفیت‌های صنعتی استان، همجواری با کشورهای همسایه و بازارچه‌های مرزی است.

وی خاطر نشان کرد: و اما ظرفیت اصلی استان کرمانشاه مردم عزیز و جوانان برومند این استان هستند مردمی برآمده از یک تنوع فرهنگی زیبا حاصل همزیستی صدها ساله اقوام، فرهنگ‌ها و مذاهب با انسجام و اتحاد مثال زدنی در سطح کل کشور هستند.

محمد گفت: اما جای تاسف دارد که این ظرفیت‌های سرشار تبدیل به ارزش و ثروت برای مردم استان نمی‌شود و امروز بزرگترین معضل مردم استان بالاترین نرخ بیکاری است در جایی که بیش از هزار پروانه صنعتی که قادر است ۳۰ هزار نفر را مشغول کند در استان وجود دارد اما عموماً روبه تعطیلی هستند.

وی بیان داشت: گرفتاری این کارخانه ها یا تأمین خوراک است یا تخصیص آب، گاز، برق و یا درخواست سرمایه در گردش و توسعه بازاریابی، کارهایی که بر عهده دولت است و باید این خدمات را به مردم عزیز استان بدهد.

محمد با اشاره به اینکه بیش از ۷۷ درصد زمین های کشاورزی استان کرمانشاه را زمین های دیم تشکیل می دهد، اظهار داشت: پایین بودن راندمان کشاورزی در زمین های دیم، نیاز روستاییان و کشاورزان به خدمات وزارت جهاد کشاورزی در خصوص در اختیار گذاشتن بذرهای اصلاح شده، نیاز به آموزش، تغییر الگوی کشت، کاهش هزینه‌های کشاورزی از جمله سم، کود و بذر، لزوم خرید تضمینی محصولات و اصلاح سیستم توزیع و حذف دلالان برای اینکه درآمد کشاورزان افزایش پیدا کند.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا افزود: و اما تأمین آب یکی از مهمترین مسائل در استان است که به همت مجموعه قرارگاه خاتم و با تدبیر بلندی که رهبر معظم انقلاب داشتند در طرح ساماندهی آب و خاک در غرب کشور پروژه بزرگی مشتمل بر ۱۵۰ کیلومتر تونل، ۶۵۰ کیلومتر خط لوله و ۱۷ پروژه سد سازی احداث شد به امید اینکه ۶۳ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت مطمئن آبی برود.

وی بیان داشت: البته به دلیل سوء مدیریت و اختلاف بین مدیریت وزارت جهاد و وزارت نیرو علیرغم اینکه هزینه‌های زیادی در این خصوص انجام شده اما هنوز مردم استان از برکات این طرح برخوردار نیستند.

محمد خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی نیاز به ارزش افزوده برای کشاورزان امروز بیش از پیش احساس می شود باید درآمد کشاورزان افزایش پیدا کند و برای افزایش درآمد نیاز به سردخانه ها، انبارها، صنایع بسته بندی، صنایع تبدیلی، صنایع فرآوری که هزینه آنچنانی ندارد، است، اما دریغ از یک توجه.

وی ادامه داد: از دیگر ظرفیت‌ها زیر ساخت‌های حمل و نقل استان است، طرح حمل و نقل ریلی غرب کشور از بندر امام تا تبریز، ارمنستان، گرجستان و اروپا، اتصال کرمانشاه به خسروی، راه آهن به سمت خانقین و همچنین توسعه مسیرهای ترانزیتی است که می‌تواند ظرفیت‌ها و رونق اقتصادی شایانی را در استان بزرگ کرمانشاه به ارمغان بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: اما متاسفانه عملیات اجرائی همین راه آهن کرمانشاه خسروی سالهاست که به دلیل عدم توجه متوقف است.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء بیان داشت: ظرفیت های گردشگری استان، طبیعت بکر و زیبا، قرار گرفتن در مسیر زیارت عتبات عالیات، امکان استفاده از ظرفیت توریسم درمانی که همه آنهانیاز به توسعه زیرساخت‌های استان دارد.

وی گفت: عدم تکمیل زنجیره ارزش در توسعه صنایع پایین دست نفت، گاز و پتروشیمی و خشک شدن جنگل‌های بلوط و آتش سوزی و تخریب مراتع که از دیگر معضلات در این استان است در حالیکه این جنگل‌ها باید برای نسل‌های آینده ما محفوظ بماند.

محمد اظهار داشت: سوال اینجاست که چرا با این همه ظرفیت و فرصت وضعیت معیشت مردم عزیز استان این گونه است، عده‌ای شاید این را به سمت برجام و تحریم ببرند اما علت را باید در نوع تفکر حکمرانان و کارگزاران جستجو کنیم نه در حاشیه ها.

وی گفت: باید تفکر والای امام که همواره می‌فرمود یک موی شما کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی‌دهم و با تکیه بر مردم انقلاب کرد و با تکیه بر همین مردم جنگ را به سرانجام رساند و همچنین منش رهبر معظم انقلاب که همواره به مردم تکیه می‌کنند باید در تفکر حکمرانان و کارگزاران نهادینه شود.

محمد خاطر نشان کرد: وقتی کارگزاران ما به دنبال منفعت طلبی، رفاه خود و خانواده خود، دنبال گرین‌کارت، دنبال کار هم حزبی های خود باشند و چوب حراج به دارایی‌های ملت بزنند و به اسم خصوصی‌سازی اختصاص سازی کنند و وازده در برابر غرب باشند مشکلات همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: اگر معیشت مردم را گره بزنند به دست یک عده غربزده و غربی، به توان داخل توجه نداشته باشند و به جوان ها اعتقاد و اعتماد نداشته باشند این می‌شود که امروز تلنباری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در کشور ما نمود پیدا کرده است.

محمد اذعان داشت: امروز وقتی مشکل اقتصادی را نظاره می کنیم می‌بینیم سفره مردم روز به روز کوچکتر شده این در حالی است که قرار بر این بود هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ معیشت مردم اما هر دو چرخ امروز متوقف شده است.

وی در ادامه سخنانش به مشکل مسکن مردم به خصوص جوانان اشاره کرد و عنوان داشت: ۸ سال ساخت و ساز در کشور ما متوقف شد متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست و امروز دغدغه اصلی جوانان تامین سرپناه است.

محمد گفت: وضعیت بورس را همه شاهد هستیم همه را در طی یک “فراخوان فریب” در سال گذشته به سمت بورس سوق دادند، ۵۵ میلیون ایرانی کد بورسی گرفتند و تمام دارایی خود را در بورس آوردند اما به یکباره کسری بودجه دولت را تامین کردند و بورس را رها کردند و امروز هم هیچ‌کس پاسخگوی مالباختگان نیست.

وی افرود: تورم در وضعیت بسیار نابسامانی قرار دارد بیکاری جوانان باعث شرمندگی خانواده‌ها شده است اعتیاد، حاشیه‌نشینی، عدم ثبات در خانواده به خاطر مسائل اقتصادی همه و همه مشکلاتی است که از یک تفکر غرب زده و لیبرال و اینکه اعتماد کامل و صد در صدی به کدخدا داشتند به جای اینکه توکل شان خدای متعال و توجهشان به توانمندی‌های داخلی باشد.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا بیان داشت: امروز در بخش یارانه ها می بینید بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان دولت سالانه سوبسید انرژی بر روی اقلام گاز، آب، برق، بنزین و گازوئیل می دهد اما این پول نصیب چه کسی می شود.

وی خاطر نشان کرد: دهک‌های بالای جامعه که ۱۱.۵ برابر بیش از دهک اول جامعه بنزین مصرف می کنند بیشتر از این سوبسید بهره می برند و دهک‌های پایین اصلاً خودرو ندارند و این بی عدالتی اگر با یک روش درست مدیریت شود از همین محل ۹۰۰ هزار میلیارد تومان فقیری در جامعه باقی نمی ماند.

محمد اظهار داشت: هر کسی بنزین کمتر مصرف کرد به صورت عادلانه باید از این منابع مالی بهره‌مند شود هر که بیشتر مصرف کرد باید از جیب خود هزینه بپردازد.

وی گفت: چرا دولت به سمت برقراری عدالت برای بهبود وضعیت معیشت دهک‌های پایین حرکت نمی کند، اینها سوالات بزرگ مردم ماست، مردم امروز گلایه‌مند هستند اما گلایه مردم از کارگزاران نظام است نه از انقلاب، بلکه مردم انقلاب را دوست دارند، راه اینکه بخواهیم این گلایه ها را اعلام کنیم قهر کردن نیست.

محمد خاطر نشان کرد: عده ای می گویند در انتخابات شرکت نکنید اما انتخابات فریاد فروخفته مردم به ناکارآمدی کارکنان غرب زده است.

وی بیان داشت: مدعی مذاکره با جهان بودند ولی خسارت بارترین قرارداد تاریخ ایران را به ارمغان آوردند، مدعی علم اقتصاد بودند و معیشت مردم را ویران کردند و بالاترین رقم تورم را در کشور ایجاد کردند.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا افزود: ملاک قضاوت مردم سفره و جیبشان است نه حرف‌ها و وعده ها، هشت‌سال بهای گزاف اقتصاد برجامی از جیب مردم پرداخت شد.

وی تصريح کرد: چرا در اداره امور کشور از منطق و مکتب حاج قاسم استفاده نمی‌شود! چرا مسئولین در کنار مردم نیستند! جریان اشرافیت دولتی هرگز صدای محرومان را نمی شنود، باردیگر با سوغات مذاکرات ویَن می‌خواهند با یک آبنبات یک‌شبه رای مردم را تغییر دهند، سران وضعیت موجود نمی‌توانند مدعیان اصلاح وضعیت باشند.

محمد بیان داشت: مردم امروز تنها هستند تکیه گاه و پشتیبان ندارند امروز کشور مرد میدان می‌خواهد، رئیس‌جمهوری می‌خواهد که نفس به نفس در کنار مردم باشد کسی را می‌خواهد که حق نان و معیشت مردم را از رانت خواران و اختصاصی بگیران بازپس گیرد.

وی گفت: نباید شاهد لگدمال شدن عزت ایرانیان در صف های مرغ و سبد کالا باشیم کسانی که گفتند بلد نیستیم چرا دوباره می‌خواهند دولت سوم خود را به مردم تحمیل کنند.

محمد خاطر نشان کرد: بنده قاطعانه اعلام می‌کنم راه نجات کشور تنها و تنها تشکیل یک دولت انقلابی و جهادی و در چارچوب منظومه فکری رهبر معظم انقلاب است.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا عنوان کرد: مردم باید بصیرت داشته باشند امروز درخواست من به عنوان سرباز کوچک شما از شما مردم عزیز و بزرگوار کرمانشاه این است که باید به سمت تحول با مشارکت حداکثری در انتخابات حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: باید به سمت انتخاب فرد اصلح حرکت کنیم و فرد اصلح کسی نیست جز حضرت آیت الله رئیسی، تحولی که طی چند سال گذشته در قوه قضاییه اتفاق افتاد این تحول می‌تواند در سراسر کشور اتفاق بیفتد.

محمد خاطر نشان کرد: آیت الله رئیسی آشنا به مشکلات کشور و ظرفیت‌های موجود در کشور است و تنها او می‌تواند ریل کشور را به مسیر اصلی انقلاب و ارزشهای والای آن برگرداند.

وی ادامه داد: در دولت ایشان از وزرای چند هزار میلیارد تومانی خبری نیست، مگر می‌شود کسی سال ها کارمند دولت باشد و سرمایه و دارایی آن بالای چند هزار میلیارد تومان باشند همچنین در دولت آیت الله رئیسی تاراج کارخانه های مردم به اسم خصوصی‌سازی و به‌نفع دوستان معنا و مفهومی ندارد.

محمد بیان داشت: در دولت ایشان به دنبال عدالت اجتماعی، رفع تبعیض، توزیع عادلانه فرصت‌ها و توزیع عادلانه ثروت در بین مردم هستیم.

محمد اظهار داشت: دولت آینده باید جبران خرابی های گذشته را بکند دولت سیزدهم مشکلات بزرگی را پیش رو دارد مشکلاتی در عرصه بین الملل، مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، لذا نیاز به پشتوانه مردم و مشارکت حداکثری دارد تا تصمیمات بزرگی در دولت سیزدهم به نفع مردم و برای مردم گرفته شود.

وی گفت: با بصیرت کامل و چشمان باز مراقبت کنید چرا که این شبها، شبهای لیالی قدر انقلاب است، توجه و دقت کنید هم خود و هم نزدیکان و به دیگران هم آگاهی دهید که اشتباه انتخاب نکنند.

محمد افزود: درخواست ما از شما مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح بر اساس شاخص‌های رهبر معظم انقلاب است که فرمودند فردی را انتخاب کنید که از مردم باشد، پاکدست، فسادستیز، مدیر و مدبر و آشنا به مسائل و مشکلات کشور باشد که همه اینها خلاصه می شود در آیت الله رئیسی که امیدوارم در ۲۸ خرداد شما مردم بزرگوار استان پهلوان پرور کرمانشاه با رای خود به حضرت آیت الله رئیسی برگ زرین دیگری را در این استان رقم بزنید.

دیدگاه ها:

    قرارگاه‌خاتم‌بودجه‌و….که‌‌ازبیت‌المال‌میگرفت
    برمبنای‌جمعیت‌هر‌استان‌خرج‌کرده‌….شما‌که‌ادعای
    اسلامی‌انقلابی‌دارید‌چراشرمشق‌دولت‌نشدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.