• 1:00 بعد از ظهر

  • 1400-03-17

  • کد خبر: 11979

مناظره رشیدی و بابایی‌اقدم؛

خط ِشهر| شهرک جوانان؛ آری یا خیر؟/ طرح‌های پراشتباه شهرداری

قسمت چهارم گفت‌وگوی بابایی‌اقدم و رشیدی به موارد مصداقی درباره طرح‌های رفع حاشیه‌نشینی پرداخته است.

به گزارش آناج، شهرک جوانان محل اختلاف این دو داوطلب شورای شهر بود. رشیدی از معطل‌سازی 70درصد ظرفیت‌های داخل شهر به بهانه‌ی کارگاه پرهزینه و بلندمدت شهرک جوانان انتقاد کرد و بیان کرد: سمت‌سوی توسعه باید به داخل محلات و مناطق حاشیه‌نشین سوق داده شود. در مقابل بابایی‌اقدم وضعیت مناطق پرخطر را بدتر از طرح شهرک جوانان توصیف نمود و اظهار داشت: براساس قاعده میسور باید حداقل‌ها را درنظر گرفت و نگرانی‌ها درباره مخاطرات شهرک جوانان، استدلال فنی ندارد.

رشیدی در بخشی از این گفت‌وگو به سیستم بی‌ثبات، بی‌برنامه و طرح‌‌های پراشتباه شهرداری از جمله میدان آذربایجان و امتداد42متری اشاره کرد و اظهار داشت: اثر وضعی اینگونه اشتباهات که در دوره قبلی رخ داد، به کم‌اعتمادی مردم منجر می‌شود. به این معنی که اهالی حاشیه‌نشین همچنان در حاشیه برنامه‌ریزی‌ها قرار دارند و مردم تبریز تاوان عدم شفافیت و پنهان‌کاری‌ها را می‌پردازند.

بابایی‌اقدم در پاسخ به این انتقاد یادآور شد: متاسفانه شهرداری برای امتداد42متری بدون درنظرگرفتن وضعیت توپوگرافی تاکنون نتوانسته کد ارتفاعی ارائه کند. درحالی که قدرت مهندسی باید برای طرح‌های مصوب وارد میدان شود. برای مثال در منطقه‌ای از باکو، احیای بافت انجام شد و یک ساختمان 18 طبقه بدلیل قرار گرفتن در طرح، کلا تخریب شد. اما مدیریت شهری ما برای طرح‌های احیای بافت یا مسیرگشایی یا دچار اشتباه مهندسی شده و یا تعارف می‌کند.

دو قسمت دیگر باقی مانده است..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *