• 1:01 بعد از ظهر

  • 1400-03-11

  • کد خبر: 11778

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه آذربایجان‌شرقی؛

سرانه مصرف شیر در استان 95 لیتر است

مدیر عامل شرکت شیر ایران در آذربایجان شرقی گفت: مصرف سرانه شیر در آذربایجان شرقی بالاتر از میانگین کشوری (۸۵ لیتر) بوده و بر اساس منبع اطلاعاتی ما، بالغ بر ۹۵ لیتر است.

به گزارش آناج، مرتضی اعیانی در نشست خبری با اشاره به این‌که مصرف لبنیات و به خصوص شیر در طول ۱۰ سال گذشته سیر نزولی دارد، افزود: مصرف سرانه کشور در راستای وضعیت اقتصادی نابسامان از سال ۹۰ با بیش از ۱۰۰ لیتر تاکنون سیر نزولی داشته است و به نظر می‌رسد که این روند ادامه داشته باشد.

وی از افتتاح دو واحد دام داری صنعتی با ظرفیت اسمی‌۵۰۰۰ راس دام تحت این مجموعه خبر داد و افزود: با افتتاح این مجموعه‌ها که در هر پروژه برای ۱۷۰ نفر اشتغالزایی می‌شود، شرکت پگاه به صورت مستقیم وارد حوزه تولید شیر خواهد شد و در این راستا ظرفیت تولید محصول شیر استریل خود را به ۳۶۰ تن خواهد رساند.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه استان در خصوص میزان صادرات محصولات پگاه نیز گفت: در سال ۹۹، به میزان ۸۴ هزار تن محصولات پگاه از ۱۷ کارخانه صنایع شیر ایران، به ارزش ۷۰ میلیون دلار تولید شده و به ۱۹ کشور خارجی صادرات شده است. در دو ماه گذشته نیز بالای یک میلیون دلار تنها از شرکت پگاه آذربایجان شرقی محصولات لبنی و به خصوص پودری تولید کرده و اغلب به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان صادر کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که حدود ۱۰۰۰ تن محصول اغلب محصولات پودری با ارزشی بیش از ۸۰ میلیارد تومان از استان صادر خواهد شد، گفت: امسال برنامه داریم تا میزان صادرات شرکت را سالانه به ۴۲۵ تن برسانیم.

اعیانی با اشاره به فروش ۱۰۹ میلیارد تومانی محصولات شرکت پگاه استان در اردیبهشت ماه، گفت: در شرکت پگاه استان، بیش از ۴۰ نوع محصول تولید می‌شود که با این میزان فروش، ۲۲ درصد نسبت به بودجه، افزایش فروش داشتیم. حدود ۲۵ درصد نیز جذب شیر خام نسبت به سال ۹۹ افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به موضوع موارد نگه دارنده در محصولات، تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت که هیچ گونه مواد نگهدارنده در محصولات پگاه استفاده نمی‌شود و این محصولات بر اساس بالاترین استانداردها تولید می‌شوند.

وی با اشاره به افزایش قیمت محصولات لبنی در طول سال گذشته، گفت: در بحث قیمت گذاری، سازمان حمایت از مصرف کننده، تصمیم گیرنده نهایی است و شرکت‌های تولیدکننده نقشی در این زمینه ندارند و البته طی هفته‌های گذشته نیز هیچ گونه دستوری جهت افزایش قیمت دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *