• 12:59 قبل از ظهر

  • 1400-03-09

  • کد خبر: 11669

کارشناس برنامه‌ریزی شهری مطرح کرد؛

چالش‌های اخذ پروانه ساختمان/ پیامدهایِ نظامِ فرسایشیِ ارجاع

صداقتی گفت: طی چهار سال اخیر، مردم با مشکل مضاعفی در اخذ مجوز مواجه شده‌اند؛ و باید برای تائیدات ایمنی به سازمان آتش‌نشانی مراجعه کنند.

به گزارش آناج، ولی صداقتی از مدیران سابق شهرداری تبریز به مشکلات مردم در ساخت‌وساز و اخذ مجوزها اشاره کرد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاران ساختمانی تا سال92 با مشکلات کمتری در اخذ مجوزها روبرو بودند اما در سال92 قانونی تحت عنوان “ارجاع” تصویب شد.

کارشناس برنامه‌ریزی شهری ادامه داد: از سال 92 طبق قانون ارجاع، شهرداری‌ها پروانه‌های ساخت را به نظام مهندسی ارجاع دادند و این سازمان متولی نقشه و خدمات مهندسی شد.

صداقتی یادآور شد: طی چهار سال اخیر، مردم با مشکل مضاعفی در اخذ مجوز مواجه شده‌اند؛ و باید برای تائیدات ایمنی به سازمان آتش‌نشانی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه رفتارهای فرسایشی، مردم و سرمایه‌گذاران را دچار خستگی می‌کند، اظهار داشت: افزایش نهادهای مراجعه برای اخذ مجوز، درحقیقت شهرداری را سه شقّه می‌کند.

صداقتی خاطرنشان ساخت: اگر با اینگونه رفتارها، سرمایه‌گذاران مسکن خسته شوند، فضای کسب و کار مردم از دست می‌رود و پیامدهای اجتماعی بدنبال آن پدید خواهد آمد.

این مدیر سابق در شهرداری تبریز بیان کرد: چه بسا تولیدکنندگان مسکن و مشارکت‌های مردمی‌دراثر فرسایش نظام اداری به فشاهای غیرتولیدی روی آورده و به آمار فاقدین شغل افزود شود.

صداقتی در پایان گفت: باید طی فرآیند کارشناسی، نظام ارجاعات را متمرکز کرد تا منزلت اجتماعی مردم و سرمایه‌گذاران دچار خدشه نشود.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *